YouTuber Olmak İçin Gerekli Ekipmanlar…

1.Kaliteli Fotoğraf Ve Videolar İçin Kamera.

Kaliteli içeriklerimizi daha iyi bir hale getirebilmek için öncelikle kaliteli bir kameraya ihtiyacımız var. Bizim tavsiyemiz ”Canon EOS M50 15-45mm” boyut olarak küçük ama özellikleri bakımından çok büyük özelliklere sahip olan bu kamara büyük bir YouTuber olma yolunda size uzun yıllar yol arkadaşlığı yapabilecek donanıma ve özelliklere sahip.

Cihazın kısaca özelliklerine göz atalım.

  • 24,1 MP APS-C boyutunda CMOS sensör.
  • 4K Video çekebilme özelliği.
  • DUAL Pixel CMOS AF (hızlı, hatasız ve hassas takip etme özelliği)
  • 10 fps’de sürekli çekim yapma özelliği.
  • WİFİ kolayca bağlanarak görüntüleri kablosuz olarak paylaşma veya yedekleme özelliği.
  • Bluetooth ile her zaman açık bağlantı özelliği.

2. Işık Seti Ve Yeşil Fon.

Videonun profesyonel bir şekilde çekilebilebilmesi ve izleyicilere aktarılması için sahne ışığı arka plan görseli içinde yeşil fon gereklidir.

Bizim sizlere tavsiye edebileceğimiz ürün Green Box Stüdyo.

Bu ürüne n11.com gibi güvenilir satış sitelerinden ulaşabilirsiniz. Ürün set halinde satılıyor. Setin içinde; * 3 adet ışık * 1 adet taşıma çantası * 3 adet taşıma ayağı * 3 adet adaptör * 1 adet yeşil fon perde (2,7 x 11 metre) ekipmanlar bulunmaktadır. Biraz pahalı bir set ama kalite olarak işinizi çok kolaylaştıracaktır. Green Box Stüdyo setinin fiyatı 2.000 – 3.000 TL aralığındadır.

3. Filtreli Mikrofon

Konuşmalarımız düzgün ve pürüzsüz bir şekilde izleyicilere aktarılması için kullacağınız mikrofonun mutlaka filtreli olması gerekiyor.

Bizim sizlere tavsiye edeceğimiz ürün Snopy SN-03P Profesyonel Filtreli Mikrofon.

Bu ürüne hepsiburada.com internet sitesinden 249,00 TL fiyata satın alabilirsiniz. Ürünün özelliklerine kısa bir göz atalım; Snopy SN-03P mikrofonu * Empedans: 680ohm * Frekans: 100hz – 1800hz * Hassasiyet: -42+3dB Voltaj: 1.0V – 10V

4. Yaka Mikrofonu

Dış alanlarda yapacağınız çekimlerde yaka mikrofonu rahat olduğu kadar kamera karşısındaki görüntü açısındanda izleyicilere profesyonel bir çekim olduğunu gösteren bir ekipman olarak göze batıyor.

Bizim sizlere tavsiye edeceğimiz ürün Boya marka Profesyonel By-M1 Yaka Mikrofonu.

Bu ürüne hepsiburada.com internet sitesinden 104,89 TL fiyata satın alabilirsiniz. BOYA marka yaka mikrofonunun özelliklerine bir göz atalım; * Berrak ses ve yüksek malzeme kalitesine sahip. * Kamera, fotoğraf makinesi, telefon, bilgisayar, ses kayıt cihazlarıyla uyunlu. *6 mm kablo uzunluğuna sahip.

Tavsiye ettiğimiz ve benzeri ürünleri alarak YouTuber olma yolunda ilk adımlarınızı atarsanız uzun zamandır YouTube dünyasında olan kişilerle daha kolay rekabet edebilirsiniz. YouTuber olmak göründüğü gibi kolay bir iş değil yaratıcı içerikler üretmeniz gerekiyor. Ve ciddi bir maliyetin altına girmeniz gerekiyor. Yukarıda bahsettiğimiz ürünler sadece YouTuber olma yolunda ilk alınması gerekenler daha bir çok şey almanız gerekiyor.

Bu yazımızda tavsiye ettiklerimiz umarız işinizi kolaylaştırır. YouTuber olma yolunda hepinize başarılar.

Şunu asla unutmayın istediğiniz kadar kaliteli ve pahalı ürünler alın istekli olarak çalışmayı bıraktığınız zaman kaybedersiniz. Bu yazımıza ”Chiristopher Reeve’nin” güzel bir sözüyle kapatalım. Ve bu söz hayatınızın her anında gözünüzün önüne gelmeli.

Tüm hayaIIer başIangıçta imkansız görünür, daha sonra oIası ve yeterince istekIi oIunursa, sonunda kaçınıImaz oIurIar. (Chiristopher Reeve)

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir