YouTube Artık Yayın Yaparken Ses Kullanarak Arama Yapmanıza İzin Verdi.

YouTube, TV ekranları, oyun konsolları ve diğer akış cihazları için mobil uygulamalarına bir dizi güncelleme ve özellik sundu. Resmi blogda açıklandığı gibi, artık akıllı TV’nize yayın yaparken mobil cihazlarda sesli aramayı kullanabilirsiniz. Yeni özellik, TV’de YouTube içeriği için kolay arama yapılmasını sağlar ve hem iOS hem de Android cihazları destekler. Şirket, yeni özelliğin kullanıcıların TV’lerinde YouTube içeriğini daha kolay aramasına olanak tanıdığını söyledi.

YouTube’u PS4 ve PS4 Pro’da HDR olarak da izleyebilirsiniz. “Bu özellik daha canlı renkler ve kontrastlar ile favori HDR videoların keyfini sağlayacak,” YouTube, söz konusu açıklamada .

Şirkete göre YouTube, bu yıl kullanıcıların kişiselleştirilmiş bir deneyim için cihaza bağlı farklı YouTube profilleri arasında geçiş yapmalarına olanak tanıyan yeni bir Kim İzliyor özelliğini de kullanıma sundu. YouTube, ekranın sol tarafında görüntülenen gezinme menüsünü güncelledi. Kullanıcılar hangi hesapta oturum açtıklarını menünün üst sol köşesinde bulabilirler.

YouTube ayrıca Amazon Fire TV cihazlarında resmi YouTube uygulamasını başlattı. Uygulama ayrıca Alexa ile de çalışır.

Ayrı olarak, YouTube bu ayın başlarında insanlara ırk, cinsiyet ifadesi veya cinsel yönelim gibi “korunan özelliklere” dayanan hakaret eden videoları kaldıracağını duyurdu. Şirket ayrıca taciz karşıtı politikalarını “örtülü veya zımni tehditleri de içerecek şekilde genişletiyor. Hareket, TouTube’un ırkçı içeriğin gevşek bir şekilde uygulanması için sık sık ateş altına girdiği sırada ortaya çıktı.

KAYNAK: https://gadgets.ndtv.com/

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir