Xiaomi Mi Watch, LTE ve Wear OS ile tanıtıldı.

Smart watch alanında yeni bir oyuncu.

Beklendiği gibi, Xiaomi ilk smartwatch’ını duyurdu ve buna Mi Watch adı verildi. Xiaomi Mi Band 4 gibi fitness takip cihazlarıyla başarılarından sonra Xiaomi’nin smartwatch kategorisine girmesini işaret ediyor .

Mi Watch şu ana kadar yalnızca Çin için teyit edildi, ancak çoğu zaman Xiaomi ürünlerini daha önce dünyadaki diğer yerlere getirmeden önce kendi pazarına sundu.

Cihaz Google’ın Wear OS yazılımını kullanacak ancak Xiaomi’nin yaklaşımı rakiplerinden biraz farklı. Yalnızca donanım platformu oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda tasarımı büyük ölçüde değiştirmek için Wear OS’nin üstünden geçen farklı bir kaplama da tasarlar.

Buna MIUI For Watch denir ve Wear OS’nin standart görünümüne çok farklı bir görsel yaklaşımdır. 40’tan fazla ana Çin uygulaması da TikTok, Nio ve QQ Messenger gibi Mi Watch için özel olarak tasarlanmıştır. Xiaomi’nin XiaoAI asistanı da deneyime entegre edildi.

Donanım cephesinde, Mi Watch , Apple Watch’u çok andıran bir tasarım izler; kenarları yuvarlatılmış kare bir gövdeye sahip, bir taç ve sağ tarafta bir düğme. 

Üstünde sertleştirilmiş kavisli bir cam bulunan 1.78 inç AMOLED ekrana sahip. İki tarafta da bir mikrofon ve solda, şarj pimleri ve saatin arkasında oturan bir kalp hızı monitörü bulunan bir hoparlör var. Muhafaza mat kaplamalı alüminyum alaşımdan yapılmıştır ve bir dizi değiştirilebilir saat bandına sahiptir.

Mi Watch, Snapdragon Wear 3100 4G yonga seti tarafından desteklenmektedir ve bu, 1.2GHz’de saatli dört Cortex A7 çekirdeği kullanır. Xiaomi’nin tek bir şarjla 36 saat dayanması gerektiğini söylediği 570mAh batarya ile eşleştirildi.

Mi Watch, akıllı telefonunuza aktif olarak bağlanmanıza gerek kalmadan tüm telefon işlevlerini sürdürmek için bir eSIM’den yararlanarak 4G özelliğine sahiptir.  Bluetooth ve kalp atış hızı izleme gibi diğer özelliklerin tümü dahil edilmiştir. Diğer fitness merkezli özellikler arasında kan oksijen sensörleri, uyku izleme, vücut enerji izleme ve cihaz da yüzmeye karşı su geçirmez.

KAYNAK: https://www.techradar.com/

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir