Vücut geliştirenler için kreatin tavsiyeleri…

Öncelikle kreatin nedir ondan başlayalım…

Kreatin önemli bir aminoasittir.

Kreatin üç farklı türden oluşan bir amino asidin yani; glisinarjinin ve metiyoninin birleşiminden oluşur. Çoğu insan  steroid türü olarak görse de kreatin, amino asitlerin bir arada oluşan kombinasyonu olduğu unutmamalıyız kesinlikle.

Kreatin steroid değildir ve farklıdır steroidden tamamen farklı bir şekilde kullanılır. Kreatin ayrıca, vücut tarafından üretilen bir amino asit  türüdür ve balık ve kırmızıet gibi bazı yüksek proteinli gıdalarıda içinde de bulunur. Keratin takviyesi ile kreatin takviyesi isim benzerliğinden dolayı birbiriyle karıştırılabiliyor olsa da ikisinin tamamen farklı türde ürünler olduğunu unutmamak gerekir! Laboratuvarda sentezlenmiş bir bileşen değildir, yani doğaldır. Piyasada ve supplement satan yerlerde, kreatin kapsül ve toz kreatin şeklinde bulunan bu amino asidin en çok bilinen ve yaygın olan ve ve kullanılan formu kreatin monohidrat formudur. Kreatin monohidrat fiyatları farklılık gösterri markasına göre. Ayrıca kreatin bazen, pre-workout ürünlerinde kafein gibi uyarıcı maddeler ile kombine edilmesine rağmen uyarıcı bir etkisi yoktur ve kötü durumlara yol açmaz.

1-Hardline Creapure 500 Gr

Vücut ağırlığı 90 kg’a kadar olan insanlarda bir bardak su veya meyve suyu ile tüketebilirsiniz ilk hafta boyunca 2×5 gr (2 tatli kaşığı) günlük, sonraki 3-5 hafta maksimum 2 gr günlük. 90 kg dan fazla olan insanlarda ise ilk hafta boyunca 4×5 gr günlük sonraki 3-5 hafta maksimum 2 gr günlük, daha sonra birkaç hafta ara verilmeli ardından program ilk gün ölçülerinden itibaren tekrarlanmalıdr.

2- Multipower Creatine Powder 500 Gr

Kreatin ürünlerini spor öncesi su ile (mix) edip yani karıştırarak tükete bilirsiniz .Bir önceki üründe de yazdığımız gibi bu ürünüde aynı şekilde kullanabilirisiniz.

3-Weider Pure Creatine 600 Gr

Kreatin ürünlerini spor öncesi su ile (mix) edip yani karıştırarak tükete bilirsiniz .Bir önceki üründe de yazdığımız gibi bu ürünüde aynı şekilde kullanabilirisiniz.Ölçek konusunda da genelikle aynı ölçüler kullanılmakta.

4-Scitec Creatine + L-Carnitine 3000 Kombinasyonu

Kreatin ürünlerini spor öncesi su ile (mix) edip yani karıştırarak tükete bilirsiniz .

5-Micronized Creatine 500 Gr

Kreatin ürünlerini spor öncesi su ile (mix) edip yani karıştırarak tükete bilirsiniz .Bir önceki üründe de yazdığımız gibi bu ürünüde aynı şekilde kullanabilirisiniz.Ölçek konusunda da genelikle aynı ölçüler kullanılmakta.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir