Tesla’nın yaklaşmakta olan elektrikli ‘Cybertruck’ bu ay açıklanacak.

Tesla, bu ay sonu dünyanın ilk elektrikli pikap kamyonunu gösterecek, Elon Musk Çarşamba günü tweet atarak müjdeli haberi paylaştı.

CEO, aracı “Cybertruck” olarak nitelendirdi ve şirketin SpaceX roket fabrikası yakınında 21 Kasım’da Los Angeles’ta açıklanacağını söyledi. Zamanlama, kasım ayının son haftasında gerçekleşen LA otomobil şovuyla çakışıyor.

Yine de Tesla, ticari fuarlarda merkeze girmek yerine kendi özenle koreografisi yapılan araba organizasyonlarına ev sahipliği yapma eğilimindedir.

Musk, geçmişte markanın yakalanmasının 50.000 $ ‘ın altında fiyatlandırılacağını ve Ford’un çılgınca popüler F-150’sinden daha güçlü olacağını söyledi. Ayrıca, “911 standarttan daha iyi bir spor araba olacağını” söyleyerek Porsche ile karşılaştırdı.

Özel olarak, Musk 500 mil ve dört tekerlekten çekiş mesafesine sahip olacağını söyledi.

Görsel olarak, kamyonun bilimkurgu filmi dışında bir şeye benzemesi bekleniyor. Musk daha önce modeli “çılgın özellikler” ile “fütüristik benzeri cyberpunk” olarak tanımladı . 2018 yılında CEO, yaklaşmakta olan kamyonun “tüm gün sahada ağır hizmet tipi 240V yüksek güçlü aletlerin kullanılmasına izin veren jeneratörlere ihtiyaç duymadığını” belirten elektrik prizlerini barındıracağını söyledi.

Misk ayrıca kamyonun kendisine park edeceğini de söyledi.

Musk’un Çarşamba günü yaptığı tweet’in yanı sıra, Tesla kamyonunun teaser bir resmini gösteren “Blade Runner” film temasını çalan bir video klip de vardı. 1982 bilimkurgu filmi tasarım ilham kaynağı gibi görünüyor.

Şu anda, Tesla’nın mevcut serisinde Model S ve Model 3 sedanlar ile birlikte Model X SUV bulunur. Şirket ayrıca bir Semi kamyon, yeni bir Roadster spor arabası ve Model Y geçidi üzerinde çalışıyor.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir