Gündem

Son dakika! Meteoroloji bu kez o bölgeler için uyardı: Çok dikkatli olun!


Son dakika haberi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Orta ve Doğu Karadeniz'de süren şiddetli yağışlar ile ilgili son dakika uyarısı geldi.

Son dakika! Meteoroloji bu kez o bölgeler için uyardı: Çok dikkatli olun!
14 Ağustos

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden 3 il için son dakika uyarısı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta ve Doğu Karadeniz'de süren yağışların 2 gün boyunca etkili olacağını kaydederek, Trabzon, Rize ve Artvin'de yaşayan vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları çağrısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

2 GÜN BOYUNCA ETKİLİ OLACAK

Orta ve Doğu Karadeniz'de devam eden yağışların önümüzdeki 2 gün boyunca genellikle kuvvetli, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde şiddetli ve yer yer aşırı olması bekleniyor.

"DİKKATLİ OLUN" UYARISI

Trabzon'da 17.08.2021 salı günü de yerel kuvvetli olacağı tahmin edilen yağışlar sebebi ile ilgililerin ve vatandaşların sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ İÇİN DE UYARI

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak.

Erzurum, Erzincan, Ardahan, Kars, Tunceli, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek. Sağanağın Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgar kuzeyden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

Gün içinde en yüksek sıcaklığın Iğdır'da 33, Ağrı'da 31, Erzincan'da 29, Tunceli'de 27, Kars'ta 26, Erzurum'da 21 ve Ardahan'da 20 derece olacağı tahmin ediliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.