Samsung Şık Galaxy Chromebook’u Tanıttı

Pazartesi günü Samsung, Las Vegas’taki CES 2020’de üst düzey bir Galaxy Chromebook tanıttı. Yeni model, şirketin akıllı telefon serisinin bir uzantısı olarak hizmet verebilir ve kategoride premium bir cihaz talebi oluşturabilir.

Samsung, daha kullanışlı ve güçlü bir çok amaçlı premium mobil cihaz için potansiyel talebi karşılamak üzere şirketin amiral gemisi Chromebook olarak konumlandırmayı hedefliyor.

Pund-IT baş analisti Charles King, bunun arzulanan düşünceden biraz daha fazlası olabileceğini belirtti . Ultra güçlü Chromebook’lara olan talep henüz çok fazla çekişme geliştirmedi.

Charles King verdiği demeçte, “Her iki yılda bir, bazı satıcılar Chromebook’ların eğitim ve diğer pazarlardaki sağlıklı işlerinin premium ürünlere talep olacağını umarak zar atıyor.” “Şimdiye kadar bu durum tamamlanmadı. Prova puanları için Google Pixelbook’ların mütevazı ticari başarısına bakın.”

İsim Tanıma Ekleme

Samsung, çeşitli üst düzey ve indirimli telefon ve tablet teklifleri için “Galaxy” marka adını kullandı. Galaxy şemsiyesi altında pahalı bir yeni Chromebook pazarlamak, bu bilgisayarı zaten daha ucuz bir Chromebook alanından ayırmak için kazanan bir seçenek olabilir.

Bu ilginç bir hamle, CSA Research kıdemli analisti Arle Lommel . Chromebook’lar uzun süredir performansının düşük olduğu pazarlık makineleri olarak ün yapmıştır.

“Google, sürekli olarak kurumsal zinciri yukarı itiyor ve bu, kurumsal düzeyde bir dizüstü bilgisayar gibi görünüyor,” dedi TechNewsWorld. “Pazarlama, hem iş hem de kişisel kullanım için yeterli güce sahip tek bir makine isteyen profesyonellere yönelik gibi görünüyor. temel ofis kullanımından daha fazlası için. “

Talep sorunları bir yana, Lommel, pazarlamanın Samsung’un Apple’ın geleneksel olarak hakim olduğu bir pazar segmentinde yeni bir varlık yaratmak istediğini söyledi: hip kentsel uzmanları. “Bu fiyata bir 4K ekranın eklenmesi, daha yüksek çözünürlüklü videolarla çalışmak isteyenler için cazip olacak.”

Galaxy Chromebook ile tanışın

Galaxy Chromebook, Google’ın Chrome OS’sini çalıştıran ultra premium 2’si 1 arada bir dizüstü bilgisayar. Dayanıklı bir alüminyum gövde, en yeni 10.Nesil Intel Core i5 işlemci ve 13,3 inç 4K UHD (3840 x 2160) dokunmatik ekranla birlikte gelir.

Samsung Galaxy Chromebook, ilk çeyrekte 999 ABD Doları başlangıç ​​fiyatıyla satışa sunulacak. RAM’ini ve deposunu tamamen yükseltirseniz daha fazla ödeme yapmayı bekleyin.

İki renkte mevcuttur – parlak bir Fiesta Red veya daha fazla bastırılmış Mercury Grey – 16 GB’a kadar RAM ve 1 TB SSD depolama ile belirtilmemiş sayıda varyantta gönderilir. Standart yapılandırma 8 GB RAM ve 256 GB SSD ile başlar.

Premium 2’si 1 arada Chromebook, şık tasarımı ve yeni nesil üretkenlik özelliklerini sorunsuz bir kullanıcı deneyimiyle birleştirir. Dayanıklı alüminyumdan üretilen Galaxy Chromebook, hareket halindeyken günlük kullanım ve yıpranmaya dayanacak şekilde üretilmiştir.

Göze çarpan Üst Düzey Özellikler

Samsung’un Galaxy Chromebook’u, etkileyici oyunların yanı sıra keskin fotoğraf görüntüleme ve düzenleme için gerçekçi görüntüler sunan sonsuz bir ekrana ve 0,15 inçlik ince bir çerçeveye sahiptir. Yakında diğer üreticilerin yenmek için zor bulacağı ek bir üst düzey özellik kazanacak.

HDR400, göz yorgunluğunu azaltmak için gözlerde kolay ve canlı bir izleme deneyimi için Ambient EQ özelliklerinin yanı sıra yüksek kontrastlı grafikler sunar. Samsung bu özelliği daha sonra bir yazılım güncellemesi ile ekleyecektir.

Galaxy Chromebook, bir Chromebook’un ne olabileceğini yeniden tanımlayarak mobil bilgisayar kullanımında daha yüksek bir standart belirliyor. Yeni cihaz, kullanıcılara basit, hızlı ve kesintisiz bir Chrome OS deneyiminden yararlanmanın yeni yollarını sunuyor.

Samsung Electronics America genel müdürü Alanna Cotton, “Masada her şeyi sabit olarak yaptığımız fikri geçmişte kaldı ve insanların yeni gerçekliğimiz için üretilmiş premium cihazlara ihtiyacı var.” Dedi. “Galaxy Chromebook sorunsuz, birinci sınıf bir kullanıcı deneyimi sunarak akış, yaratıcı projeler, kelime işlemci ve daha fazlası arasında zahmetsizce geçiş yapmanıza yardımcı olur.”

Daha İyi Şeyler

Galaxy Chromebook, diğer işletim sistemlerini çalıştıran mobil cihazlarda mevcut olanlara rakip olacak verimlilik araçlarıyla birlikte gelir. Örneğin, yerleşik kalem, Samsung Note akıllı telefondaki kullanıcı deneyimi gibi Galaxy Chromebook’u hızlı ve verimli bir şekilde yazmanıza, çizmenize ve gezinmenize olanak tanır.

Kapak ekranı ve ekli tam klavye 360 ​​derece harekete izin veren bir menteşe ile sabitlenmiştir. Bu, birden fazla seçenek sunar: geleneksel istiridye kabuğu dizüstü bilgisayar, çadır standı görüntüleme platformu ve dikey ve yatay görüntüleme açılarına sahip tablet modu.

Galaxy Chromebook, Project Athena yenilik programının bir parçası olarak Intel ile birlikte tasarlandı. Samsung’a göre Galaxy cihazı, programın deneyim hedeflerine ve donanım özelliklerine ulaşmak için sıkı testlerden geçti. Bu, Galaxy Chromebook’un sürekli olarak güvenilir yanıt verme, anında uyandırma ve uzun pil ömrü sunmasını sağlar.

Ürün yönetimi üst düzey yöneticisi Kan Liu, “Yıllardır, öğrenciler dünyanın dört bir yanındaki sınıflarda Chrome OS’u sevmeye başladılar – ancak bugün Chromebook’lar genç nesil ve çalışan profesyoneller tarafından çok daha fazlası için kullanılıyor” dedi. Google’da. “Premium Chromebook deneyimlerine olan talebin arttığını gördüğümüz gibi, yeni nesil amiral gemisi Chromebook ürün yeniliklerini ve tekliflerini oluşturmak için Samsung gibi iş ortaklarına giderek daha fazla yatırım yapıyoruz.”

Diğer Önemli Özellikler

Galaxy Chromebook, Wi-Fi 6 desteği, parmak izi güvenliği doğrulaması ve cihazın kenarında saklanan yerleşik bir stylus kalemle birlikte geliyor. Samsung’un kendi Bixby sanal asistan yazılımı yerine Google Asistan’ı da destekliyor.

Yeni Chromebook, Samsung’un kendi akıllı telefonlarının yanı sıra diğer üreticiler tarafından üretilen telefonlarla birlikte çalışmaya hazır. Örneğin, anında İnternet paylaşımı desteği ile Galaxy Chromebook, WiFi’nin kullanılamadığı yerlerde bağlantıyı korumak için kullanıcının mobil cihazına otomatik olarak bağlanabilir.

Başka bir örnek, kullanıcıların Android telefonlarına çağrı yapmak için Chromebook’larında köprü bağlantılı bir telefon numarasına dokunmalarını sağlayan tıkla ve ara desteğidir.

Etkileyici Özellikler

Galaxy Chromebook 11,9 inç x 8 inç x 0,39 inç boyutlarındadır. Güvenlik parmak izi özelliği ve klavye arka aydınlatması vardır.

Klavyenin sol üst köşesinde, cihaz tablet modunda tutulduğunda arka kamera işlevi gören 8 megapiksel web kamerası vardır. Ekranın üstündeki 1 megapiksel kamera konferans görüşmeleri için kullanışlıdır.

Akü kapasitesi 49,2 Wh’de kapanır. Klavyenin dış kenarları, iki USB C Tipi bağlantı noktası, 3,5 mm kulaklık / mikrofon jakı ve bir MicroSD / UFS kombinasyon bağlantı noktası dahil olmak üzere harici bağlantı için çok sayıda bağlantı noktası içerir.

Chromebook bilgisayarının Chrome OS işletim sistemi etrafındaki tasarımı ve Android ve Linux uygulamalarını çalıştırabilme özelliği göz önüne alındığında, bu üst düzey performans kapasitesine ve daha yüksek fiyata sahip modeller, üst düzey performansı tercih eden kullanıcıların niş bir tabanından daha fazlasını çekebilir.

Bununla birlikte, agresif pazarlama yapılmadan, Enderle Grubu’nun ana analisti Rob Enderle gözlemleneceğinden şüphelenilmektedir .

TechNewsWorld’e yaptığı açıklamada, “Android uygulamaları çoğunlukla akıllı telefonlar için tasarlandı ve daha büyük ekranlarda iyi oynamıyorlar. Daha büyük form faktörü için de tasarlanmıyorlar.”

Enderle, Chrome’un bu sürümünün bir Windows uyumluluk katmanıyla eski OS / 2 çalışmasını anımsattığını söyledi.

Bu tür çift modlu çabaların tarihsel olarak iyi sonuç vermediğini belirterek, Steve Jobs’un Apple’ın benzer çabalarını yayınlanmadan önce öldürdüğünü de sözlerine ekledi.

Talep Mümkün

Pund-IT Kralı, kişisel ve iş dünyası için Chromebook’ların talebi artabilir.

20’li yaşlarında okulda Chromebook’larla büyüyen ve bunları kullanma eğiliminde oldukları akıllı telefonları tamamlamak için iyi seçenekler olarak görebilen bir nesil insan var.

King, “Geçen Eylül ayında, Latitude hattında işletmelerin bağlı olduğu hizmet ve destek türlerini sunan yeni bir Chromebook tanıttı. Bu, ticari Chromebook çözümlerine olan talebi artırabilir.” Dedi.

Samsung, premium malzeme ve video kalitesi ödüllendiren çok sayıda Chromebook müşterisine bahis yapıyor. Medya akışının sürekli büyümesi ve YouTube TV gibi hizmetlerin ortaya çıkması da talebi tetiklemeye yardımcı olabilir.

Galaxy Chromebook daha iyi üst düzey tekliflerden biri, ancak Enderle’ye göre Chromebook’lar ucuz Microsoft alternatif eğitim alanından ayrılmakta zorlandı.

Bir segmentte daha fazla oyuncu faiz seviyesinde bir artışa dikkat çekti.

“Tüm firmaların birleşik pazarlaması bu prim çabasının büyümesine izin verebilir,” dedi Enderle, “ancak Chromebook görüntüsünün bulunduğu birinci sınıf ucuz bir ürün olan ürünün satılması çok zordur.”

Renk Biraz Sayar

Samsung, tasarımın önemli olduğunu öğrendi. Galaxy Chromebook sadece sıkıcı bir gri kutu değil. Pazarlama, CSA Research’ten Lommel’e göre, görünüm ve his bakımından birinci sınıf bir ürün olarak gerçekten vurgulamaktadır.

“Diğer satış noktası 4K ekran. 999 $ ‘lık bir MSRP’de, bu çözümün ucuz sonu.” Dedi. “Hiçbiri Chromebook olmayan 4K ekranlarla rekabetin çoğu yüzde 50 ila 100 daha pahalı.”

Samsung’un pazarlaması bunu gerçekten bir ekosistem makinesi olarak görmenizi istiyor. Apple, iPhone, iPad ve Mac ile yaptığı gibi, Lommell, Samsung’un bir deneyim sürekliliği oluşturmaya çalıştığını söyledi, böylece telefonunuzu veya bilgisayarınızı alıp kendinizi evinizde eşit şekilde hissedebilirsiniz.

Netbook Mentality’den Daha Fazlası

Chromebook’lar son yıllarda büyüdü. Lommel, aslında netbook olduklarından çok daha iyi bir seçenek olduğunu belirtti, ancak yine de bazı itibar problemlerinden muzdaripler.

“Samsung Galaxy Chromebook, tutumları değiştirmek için bir sonraki cihaz sınıfından biri olabilir.” Dedi. “Basın açıklaması, iCloud ve süreklilik gibi Apple özelliklerini açıkça takip ediyor. Bunun, Samsung telefon kullanıcıları ve hala bu tür bir entegrasyon isteyen Apple karşıtı kalabalık için çok fazla çekiciliği olduğunu görebiliyorum.”

Chromebook’un bulut tabanlı işletim modeli, akıllı kullanıcıların büyük çoğunluğunun alışık olduklarını yansıtıyor, diye kabul etti King. Ayrıca Office 365 gibi genel uygulama ve paketleri de destekleyebilir.

King, “Windows PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar için kitle hala oldukça sağlam olsa da, aynı Windows kullanıcılarının çoğu diğer işletim ortamlarından yararlanan cihazlara da sahip ve bu cihazlarla çalışıyor. Chrome, bazılarının bir zamanlar olduğunu düşündüğü bariyer değil.” Dedi.

Dezavantaj Faktörleri

King, Chromebook’un en büyük dezavantajı, geleneksel yazılım uygulamaları için destek eksikliğidir. Onlara ihtiyacınız varsa, bir Chromebook zor olabilir.

Diğer sakıncalar Chromebook’un işletim sistemine ve marka imajına bağlıdır. Ayrıca, ELLle’ye göre AMOLED ince tasarımı muhtemelen şüpheli pil ömrü anlamına geliyor. Bununla birlikte, “büyük sorun, insanların Chromebook’u gerçekten premium bir teklif olarak düşünmemeleridir.”

KAYNAK:https://www.technewsworld.com/

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir