Samsung, NEES’i CES 2020’de tanıtacak, Hintçe desteğiyle insan benzeri bir AI asistanı olmayı başardı.

Neon olarak adlandırılan yeni AI tabanlı ürün şu anda Samsung Teknoloji ve Gelişmiş Araştırma Laboratuvarları’nda (STAR ​​Labs) çalışıyor. Ocak 2020’de açıklanacak.

  • Samsung, Ocak 2020’de yeni AI tabanlı asistan Neon’u tanıtacak
  • Yeni AI tabanlı asistan Neon olarak adlandırılıyor ve STAR Labs tarafından geliştiriliyor
  • Şimdilik Neon hakkında çok az ayrıntı mevcut, ancak Samsung birden fazla dili destekleyeceğini ima etti

Yapay Zeka (AI) alanında üstünlük yarışı ısınıyor ve endüstrideki en büyük oyuncular birbiri ardına kendi ürünleri ile geliyor. Ve şimdi Samsung, boru hattında biraz özel olabilecek gizemli yeni bir ürüne sahip olabileceğini ima ediyor gibi görünüyor.

Neon olarak adlandırılan yeni AI tabanlı ürün, şu anda Samsung Electronics’in bağımsız bir varlığı olan Samsung Technology & Advanced Research Labs’ta (STAR ​​Labs) çalışıyor. Neon tarafından bugüne kadar çok az şey açıklanmış olsa da, 2017’de Bixby’yi tanıttıktan sonra Samsung’un ikinci AI asistanı olacak.

Şu andan itibaren, Bixby bir dizi ürün arasında destekleniyor ve sadece akıllı telefonlarında değil, IoT özellikli ev aletlerinin çoğunda da bir varlık buluyor. İlginç bir şekilde, yeni AI tabanlı asistanın yaratıcısı STAR Labs olarak bir Hindistan bağlantısı olacak, şu anda önümüzdeki ay Las Vegas’ta CES 2020’de Neon’u tanıtacak olan Hindistan doğumlu Pranav Mistry tarafından yönetiliyor.

Samsung’un parçası olarak, Neon’a sıkı sıkıya bağlı kaldı ve ürünü sadece sosyal medya kanalları aracılığıyla kızdırdı. Ayrıca, bir yaşam çizgisi olan, daha önce bir Yapay ile tanıştınız mı?

Samsung ayrıca NEON’un çalışan bir 5G ağına erişime bağlı olabilecek insan düzeyinde bir AI olacağını söyledi. Fragmanlar çok fazla açıklama yapmasa da, Star Labs’goals’a bir bakış, projenin en yeni AI çekirdek teknolojilerini ve platform düzeyinde insani AI’yı yeni AI odaklı deneyimler sunma, tanıma ve düşünme yeteneği ile güvence altına almak olduğunu ortaya koyuyor ve müşterilerine ne kadar değer verdiğini bizlere kanıtlıyor.

Eğer bu gerçekten doğruysa, o zaman Neon ile elimizde, insan gibi düşünüp hareket edebilen ve gerçek olandan ayırt etmek çok zor olabilen son derece gelişmiş bir AI asistanına sahip olabiliriz.

KAYNAK: https://www.indiatoday.in/

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir