PS5’den son haberler…

PS5 (veya PlayStation 5), 2020’in sonlarında piyasaya sürülen yeni nesil PlayStation. Sony, yeni nesil konsolu hakkında oldukça sıkı dudaklı kaldı, ancak şirket son zamanlarda ilk PS5 reveal etkinliği sırasında perdenin arkasındaki ilk resmi görünümümüzü verdi.

PS5 lider sistem mimarı Mark Cerny, ps5’in sistem mimarisine derin bir dalış yaparak PS5’İN teknik iç işleyişini ortaya çıkardı.

Ve hala konsolun neye benzeyeceğini ve hangi oyunları oynayacağımızı öğrenmek için beklerken, en azından şimdi konsolun iç organlarının nasıl çalışacağını ve ne kadar güçlü olduklarını biliyoruz. olacak.

Peki şu ana kadar PS5 hakkında başka ne biliyoruz? Haberler, Mark Cerny’nin şirketin ps4 Slim ve PS4 Pro’nun halefi üzerinde çalıştığını doğruladığı 2019’in başlarında konsol hakkında bilgi vermeye başladı.

O zamandan beri Sony, resmi bir PS5 yayın penceresi, logo, isim, özellikler ve özelliklerle ilgili birkaç önemli ayrıntı gibi ABD çerezlerini besliyor.

Tüm sulu detayları ister misin? İşte şimdiye kadar ps5 hakkında bildiğimiz her şey – ve umduğumuz şey, piyasaya sürdüğümüz daha yakın ortaya çıkacak.

[Güncelleme: işte PS5 reveal etkinliğinden kaçırmış olabileceğiniz 5 şey. Tüm ayrıntılar için okumaya devam edin.]

Sony, ps5’in ABD’de “tatil 2020 için zamanında” yayınlayacağını resmen doğruladı, bu yüzden muhtemelen Ekim ve Aralık 2020 arasında bir süre. Bir sızıntı, çıkış tarihinin 20 Kasım 2020 olacağını öne sürdü, ancak bu henüz onaylanmadı – ancak doğru pencerede ve bu siparişleri almak için Noel’den önce zaman bırakacaktı.

Bu, PlayStation 5’i aynı dönemde piyasaya sürülen Microsoft’un Xbox Series X (eski adıyla Xbox Project Scarlett) ile doğrudan rekabete sokacaktır. Oyun.

Bir Sony PR’YE göre, PS5’İN çıkış tarihi coronavirus tarafından ertelenmedi.

Önümüzdeki aylarda PlayStation 5’in resmi çıkış tarihini bulmayı bekliyoruz, Mart 18 teknik konuşmasında açıklanmadı.

PS5 istek listesi: en çok aranan özellikler, özellikler ve oyunlar
E3 2020’in iptali PS5 ve Xbox Series X için ne anlama geliyor

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir