Ps5 hakkında son haberler…

CES 2020‘de oldukça kısıtlı bir şekilde açıklama yapılan PS5 heyecanla beklenmeye devam ediyor. 2020 yılının sonunda tanıtılması beklenen yeni PlayStation 5 remastering engine özelliğiyle de dikkat çekecek gibi duruyor. Bugün de yeni PS5 remastering engine özelliği hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı.

PS5 remastering engine özelliği hakkında yeni sızıntılar!

Birçok PlayStation kullanıcısı yeni aldığı oyun konsolunda eski modelde çıkan oyunları oynayamamaktan muzdaripti. Sony’nin bu yıl yeni PlayStation ile birlikte getireceği remastering engine teknolojisiyle birlikte kullanıcılar PS5 ile PS1‘den PS4‘e kadar çıkan tüm oyunları tek bir konsol üzerinden oynayabilecek. Bu durum da birçok nostalji sever için büyük bir fırsat olacak gibi duruyor.

Geçtiğimiz günlerde isabetli sızıntılarıyla tanınan HipHopGamer tarafından sadece bir iddia olarak ortaya atılan yeni teknoloji ve detayları bugün çıkan bazı raporlar ile doğrulandı. Her ne kadar daha önce PS3‘te geçmiş oyunları oynama teknolojisi bulunsa da, yeni PlayStation ile birlikte sorunsuz bir nostalji keyfi çıkarabileceksiniz.

PlayStation 5 yenileme motoruyla, eski model PlayStation’lar için çıkarılmış oyunları hem ekran yenileme hızları hem de grafik optimizasyonu ile daha akıcı bir şekilde oynatacak. Daha önceki konsollar için çıkarılmış tüm orijinal diskleri de tanımlayarak yeni teknolojisiyle oynatabilecek.

Bu oyunlarda ufak da olsa grafik düzenlemeleri gerçekleşecek olsa da grafiklerde remastered oyunlardaki kadar büyük bir değişim beklenmiyor. Fakat yine de cihaz görüntüleri yeniden işleme motorunun yettiği kadar düzeltecek. Yakında resmi olarak da bu özelliğin duyurulması bekleniyor.

Hepimiz merakla Ps5 bekliyoruz umarım beklediğimize deyecek yeniliklerle karşılarız.

kayanak: shiftdelete

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir