Playstatıon 5 maliyeti 450 dolar olacağını konuşuluyor gelin birlikte inceleyelim…

Kıt bileşenler, Sony Corp.’un bir sonraki Playstation’ının üretim maliyetlerini birim başına yaklaşık 450 dolara itti ve konuyla ilgili bilgiye sahip kişilere göre Microsoft Corp. ile olan savaşında zor bir fiyat belirleme kararı verdi.

Japon konglomerası, altı yaşındaki PS4 konsolunu kademeli olarak değiştirmeye hazırlanıyor ve PlayStation 5’i aynı tatil sezonunda piyasaya sürüyor.archrival, yaklaşan Xbox Serisi X’i piyasaya sürüyor. PS5 ile şirket bir bekle ve gör yaklaşımı alıyor, insanlar, ayrıntılar özel olduğu için adlandırılmamasını istiyor.

2013’te 399 $ ‘ lık bir perakende fiyatla piyasaya sürülen PS381, IHS Markit tarafından üretilecek 381 dolara mal olacağı tahmin edildi. 450 $ birim maliyeti ve benzer bir brüt marj ile PlayStation 5’in perakende fiyatı en az 470 $ olmalıdır. Macquarie Capital analisti Damian Thong’a göre, Sony’nin en pahalı makinesinin şu anda $399.99 PS4 Pro olduğunu ve genellikle indirimli olduğunu düşünürsek, bu tüketicilere zor bir satış olacaktır.

Thong,” tüketiciler beklentilerini PS4 Pro ve PS4’E dayanarak kıyaslayacaklar ” dedi. “Sony fiyatları bunun üzerindeyse, büyük olasılıkla talep riskine karşı daha yüksek malzeme maliyetini dengelemek için bir ihtiyaç dengelemek olacaktır.”

Sony yorum yapmayı reddetti.

Şirketin en büyük baş ağrısı, Sony’nin operasyonlarına aşina olan kişilere göre, akıllı telefon üreticilerinin beşinci nesil cihazlar için hazırlanmasıyla birlikte, DRAM ve NAND flash belleğin güvenilir bir şekilde tedarik edilmesini sağlıyor. Samsung Electronics Co. sadece Galaxy S20 ürün yelpazesini duyurdu, her varyant 5G ve ABD’de en az 12GB RAM olacak

Onlar kazançlı oyun yazılımı ve yinelenen çevrimiçi abonelik hizmetlerinden kar çünkü video oyunu şirketleri genellikle ince marjları veya hatta zararına donanım satmak. Sony’nin CEO’su Kenichiro Yoshida iş aktif kullanıcı sayısı değil, satılan donanım birimlerinin sayısına göre değerlendirilecektir gerektiğini söyledi. Bazı Sony oyunları personeli, Microsoft’un fiyatını eşleştirmek için gerekirse yeni konsolu bir kayıpla satması gerektiğini düşünürken, diğer Sony yöneticileri şirketin ps4 ile yaptığı gibi para kazanmayı tercih eder.

Sony’nin finans Direktörü Hiroki Totoki, bu ayın başlarında bir kazanç brifinginde” PlayStation 5’in malzeme faturasını kontrolümüz altında tutmalıyız ve ilk üretimde doğru sayıda birim yapmamız gerekiyor ” dedi.

Konsolun bileşenlerinin çoğu kilitlendi, insanlar, birim başına birkaç dolara alışılmadık derecede pahalı olan soğutma sistemi de dahil olmak üzere, dedi. Tipik olarak, şirketler bir dolardan daha az harcayacaktı, ancak Sony, konsolun içinde yer alan güçlü çiplerden ısı dağılımının bir sorun olmadığından emin olmak için daha fazla çaba sarf etmeyi seçti.

Devam eden coronavirus salgınının PlayStation 5 üretimi için hazırlıklar üzerinde şimdiye kadar hiçbir etkisi olmadığını söylediler. Şirket henüz ilk yıl içinde yapacak kaç PlayStation 5 birimleri karar verdi, onlar ekledi.

Ayrı ayrı, Sony PlayStation 5 satışa çıktıktan sonra geçici olarak planlanan PlayStation VR sanal gerçeklik kulaklığının yeni bir sürümünü yayınlamayı planlıyor.

Sony, bu yıl kısıtlı DRAM kaynağı nedeniyle yeni bir aynasız fotoğraf makinesi için önceden planlanmış bazı özellikleri iptal etti, konuyla ilgili bilgi sahibi olan birkaç kişi söyledi.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir