Ekonomi

Patron Çıldırdı İndirimlerinde Sıra TOKİ'nin! 550 TL Taksitle 2+1


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından dar ve orta gelirli aileler için ucuz

Patron Çıldırdı İndirimlerinde Sıra TOKİ'nin! 550 TL Taksitle 2+1
14 Eylül

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) dar gelirli aileler için özel olarak inşa ettiği konutları yarı fiyatına satışa çıkarmaya devam ediyor.

İşte TOKİ'nin son konut satış ilanları ve fırsatları...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından dar ve orta gelirli aileler için ucuz konut üretimine ve satışına devam ediliyor.

Türkiye'nin 81 ilinde de konut projeleri gerçekleştiren TOKİ yatay mimari ve mahalle kültürü öncelikleri ile imar faaliyetlerini sürdürüyor. TOKİ'nin inşa ettiği konutlar ise belirli şartlar dahilinde satışa çıkarılıyor. 

TOKİ 1 MİLYONDAN FAZLA AİLEYİ EV SAHİBİ YAPTI

TOKİ'nin konut projeleri ile dar ve orta gelirli ailelere büyük fırsatlar veriliyor. Güncel emlak piyasasındaki fiyatlara bakıldığında dar ve orta gelirli bir ailenin ev sahibi olma imkanı bulunmuyor. Ancak TOKİ ucuz maliyetlerle ürettiği konutları bu vatandaşlara satarak toplumun bu kesimlerinin de barınma ihtiyaçlarına çözüm üretip kira ödemekten kurtulmalarına aracılık ediyor. 

HEM UYGUN FİYAT HEM DE DÜŞÜK TAKSİTLER

TOKİ'nin satışa çıkardığı konutlar farklı fırsatlarla vatandaşlara sunuluyor. Çok küçük miktarlarda peşinat ödemesi talep eden TOKİ genellikle yüzde 12 ile yüzde 20 arasında değişen oranlarda peşinat ödemesi istiyor. Ayrıca vatandaşlara 120 ay, 180 ay ve 240 ay gibi vadelerde ödeme yapma olanakları sunuluyor. 

Vade süresi uzadıkça da aylık taksitlerin miktarı düşüyor. Ev sahibi olmayan vatandaşlar kiradan düşük taksitlerle ev sahibi olabiliyorlar. Kira ödemek yerine TOKİ'ye taksit ödeyen vatandaşlar ev sahibi oluyorlar. Üstelik TOKİ taksitleri evleri teslim ettikten sonra başlatıyor. Vatandaşların hem kira hem de taksit ödemelerine gerek kalmıyor. 

TOKİ KONUT SATIŞ İLANLARI

TOKİ tarafından uygulanan konut projelerinde ev satışları belirli aralıklarla yayınlanan konut satış ilanları ile duyuruluyor. Vatandaşlar bu ilanları takip ederek satın alabilecekleri konutlar için satın alma başvurusu yapıyorlar. Kuralı veya açık satış yoluyla gerçekleşen bu satışlarda büyük fırsatlar eşliğinde dar ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olma olanağı sağlanıyor. 

890 TL TAKSİTLE KONUT SATIŞI

TOKİ tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre Bitlis Merkez'deki Beşminare Mahallesi toplu konut projesinde 21 adet 2+1 konut satışa çıkarıldı. Kuralı satış usulüne göre yapılacak olan bu konut satışının mali şartları da açıklandı. 

toki bitlis konut satışı

 

Vatandaşlar bu konutları 182 Bin TL ile 220 Bin TL arasında değişen fiyatlarla satın alabilecekler. Yüzde 12 peşinat ödemesi yapan dar gelirli ailelere 180 ay vade imkanı verilecek. TOKİ'nin duyurusuna göre ayda 890 TL taksit ödemeyi göze alan vatandaşlar kolay bir şekilde ev sahibi olabilecekler.

542 TL TAKSİTLE 2+1, 710 TL TAKSİTLE 3+1 KONUT SATIŞI

TOKİ tarafından konut satışı yapılan bir diğer proje de Denizli 'nin Honaz ilçesinde Ovacık Mahallesi'nde bulunuyor. Bu projede 62 adet 2+1 ve 11 adet de 3+1 konut satışı yapılacak. TOKİ bu konutlar için maddi şartları belirleyerek kamuoyuna duyurdu. 

TOKİ tarafından verilen bilgilere göre projedeki 2+1 konutların satış fiyatları 144 Bin TL ile 194 Bin TL arasında değişiyor. 180 ay ve 240 ay vade imkanının verildiği bu konutlar vatandaşlara aylık 550 TL taksitle satılıyor. 

toki denizli konut satışı

Aynı projede TOKİ'nin 3+1 evlerinin satış fiyatları ise 189 Bin TL ile 229 Bin TL arasıda değişiyor. Bu konutlar da 240 ay vade fırsatı ile 710 TL taksitle satışa çıkarıldı. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.