Oyun tutkunların merakla bekledi E3 iptal oldu işte nedenleri….

E3 2020 resmen iptal edildi ve bu Haziran ayında daha önce planlandığı gibi gerçekleşmeyecek. Yıllık sözleşmeyi koymaktan sorumlu olan ESA, bugün Gamespot’un da dahil olduğu çeşitli raporların ardından böyle bir duyurunun yakın olduğu haberini paylaştı. Onun yerine, Xbox ve Ubisoft gibi şirketler zaten dijital etkinlikler düzenlemek için planlar yapıyorlar, detaylar ve tarihler hala seyrek olmasına rağmen.

“Üye şirketlerimizle sektörümüzdeki herkesin sağlığı ve güvenliği ile ilgili dikkatli bir istişareden sonra-hayranlarımız, çalışanlarımız, katılımcılarımız ve uzun zamandır E3 ortaklarımız-E3 2020’i iptal etmek için zor bir karar verdik, Haziran 9-11 için Los Angeles’ta” dedi ESA.

“Covid-19 virüsü ile ilgili artan ve ezici endişelerin ardından, bunun benzeri görülmemiş bir küresel durum sırasında ilerlemenin en iyi yolu olduğunu hissettik. Taraftarlarımız ve taraftarlarımız için bu etkinliği düzenleyemediğimiz için çok hayal kırıklığına uğradık. Ama bugün Elimizdeki bilgilere dayanarak doğru karar olduğunu biliyoruz.”

ESA, hem katılımcılarla hem de katılımcılarla “tam geri ödemeler” ile ilgili olarak temas halinde olacağını söylemeye devam etti.”Ayrıca, Haziran 2020’te endüstri duyurularını ve haberlerini sergilemek için çevrimiçi bir deneyimi koordine etmek için üyelerimizle seçenekleri keşfetmek “diyor.”Henüz bu cephede daha fazla ayrıntı paylaşılmadı, ancak E3 2021 için planların devam edeceğini de doğruladı” hayranları, medyayı ve endüstriyi küresel video oyun endüstrisini kutlayan bir vitrinde bir araya getiren yeniden tasarlanmış bir etkinlik

Orijinal hikaye: E3 2020 artık devam etmeyecek, birden fazla kaynak Gamespot’a anlattı. Söylentiler tüketici ve fuar yakında resmen video oyun yayıncıları ve platform sahiplerinin azalan destek ortasında iptal edileceğini bugün döndü, koronavirüs nedeniyle devam eden güvenlik kaygıları yanı sıra. Çeşitli kaynaklar haberleri Gamespot’a doğruladı, ancak ESA hala iptalini resmi olarak açıklamadı.

İlk rumblings, yayıncı Devolver Digital tarafından yapılan ve insanları E3 planlarını, uçuşlarını ve konaklama yerlerini iptal etmeye teşvik eden bir tweet’ten geldi. O zamandan beri, ars Technica ayrıca İptalin yakın olduğunu belirten bir rapor yayınladı. Gamespot’a konuşan, konuyla ilgili bilgi sahibi birden fazla kaynak da bunun böyle olduğunu belirtti.

Bu, yıllık etkinliğin bir yıl atlandığı ilk zamanı işaretleyecektir. GameSpot, resmi bir açıklama için ESA’YA ulaştı.

Bu, covid-19 (coronavirus) ile ilgili endişeler nedeniyle iptal edilen uzun bir dizi büyük küresel olayın sonuncusu. Gdc 2020 ertelendi, diğer iptal edilen etkinlikler arasında SXSW ve Emerald City Comic Con. 6 Mart itibariyle E3 2020 ile devam etme planları vardı, ancak bu o zamandan beri değişti.

Koronavirüsün etkinliğin iptaline yol açacağı ortaya çıkmadan önce bile, E3 2020 kötü durumda görünüyordu. PlayStation katılmayı planlamıyordu, Geoff Keighley E3 Colosseum’u barındırmaktan vazgeçmişti ve ıam8bit yaratıcı yönetmen pozisyonundan uzaklaşmıştı.

İşte E3 2020’e katılan her yayıncının listeleri. E3 2020’in iptali, bu şirketlerin oyunlarını nasıl duyurduğu ve pazarladığı üzerinde büyük bir etkiye sahip olacak.

E3 için planlanan duyuruların nasıl teslim edileceği de dahil olmak üzere daha fazla ayrıntıyla güncellemeye devam edeceğiz.

Under:E3 2020

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir