Outdoor sporlarını inceliyoruz.

1- Kaya ve mağara tırmanışları

Kaya ve mağaraları keşfetmek isteyenler için iyi sporlardır ve keşif çok dikkat çeken bir spor , ama derin yeraltı küçük karanlık delikler kesinlikle herkes için değil! Listeleri cavers kulüpleri, mağaracılık dişli, mağara eğitim artı dünya çapında mağaracılık hakkında bilgi içerir. Ayrıca, aynı becerilerin çoğunu kullanan yeni kanyoning sporunun yapmak isteyenler için bir alternatif.

2-Skydiving

Skydiving extreme spor sevenler için tercih edilebilecek bir spor türüdür ama skydiving diğer outdoor spor göre daha pahalı olan bir spordur çünkü önce dalış yapmak için bir kaç gün eğitim almamız gerekmekte ve uçak masrafını var tabi maddi durumu iyi olanlar için tavsiye edebileceğimiz bir spor dalı.

3-Kite flying

Uçurtma sörfü bu sporu bin yılı aşkın bir süredir uygulanmaktadır ve yıllar içinde yavaş yavaş popüler eğlence etkinliği haline gelmiştir. Uçurtma Sörfü hızla büyüyen yeni bir spordur. Sayılar 2006 yılında 200.000 1998 yılında yaklaşık 30 büyüdü. Vücudunuz tahta ve uçurtma arasındaki tek bağlantıdır. Sen uçurtma pilot ve aynı zamanda Yönetim Kurulu yönlendirmek için öğrenmek zorunda.Bu spora yapmak isteyenler İstanbul’da kilyos’da yababilirler.

4-Rafting

Rafting sporuda extreme spor sevenler için başka bir alternatif çoğunlukla hızlı akan sularada yapılır bunun .Ülkemizde yaygın olarak yapılan sporlardan biridir.Türkiye’de bu sporu yapmak isteyenler için Erzincan ,Rize,Tunceli,Trabzon vb. gibi suların gür olduğu yerlerde yapabilirsiniz.

5-Snowboard

Kayak, bildiğimiz gibi bugün 19. yüzyılın sonunda başlangıcını gördü, snowboard ise 100 yıl sonra gelişti ve 1998 yılına kadar Olimpiyat sporu olmadı. Kayak yapmak siteyneler içinde herkesin bildiği gibi Bursa,Erzurum,Kayseri,Kars,Erzincan,Kartepe gibi bölgelerde yoğunlukla yapılmaktadır.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir