Mobil Fotoğrafçılık İçin İpuçları.

Telefonunuzda nasıl harika fotoğraflar çekeceğinizi öğrenmek ister misiniz? Bu 10 ipucunu takip eden bir profesyonel olacaksınız. Ayrıca sizi mobil fotoğrafçılıkla bir yolculuğa çıkarabiliriz ; solunuzda çeşitli fotoğraf durumlarında size yardımcı olabilecek bir dizi makale bulunmaktadır. Fotoğrafik yolculuğunuzun nasıl geliştiğinden bağımsız olarak, manzaranın tadını çıkarmak için bolca zaman ayırın. 

Her Şey Işık Hakkında

Bu doğru. Her şey ışıkla ilgili .

İyi bir imajı harika bir imaj haline getirmeye yardımcı olacak olan budur. Güneşin nesneler üzerinde yarattığı gölgeleri kontrol edin. Binalardaki yansıtıcı ışığa dikkat edin. Güneşin doğuşundan kısa süre sonra veya gün batımından hemen önceki zaman periyodu olan ‘altın saat’ boyunca pratik yapın. Pencereden gelen ışığın farklı anlarda bir odanın içine nasıl düştüğünü izleyin.

Akıllı telefon düşük ışıklı ortamlarda büyük değildir. Cihazınızın en iyi şekilde çalıştığı aydınlatma koşullarından yararlanmak en iyisidir.

Ayaklarınızla Zum Yapın

Yakınlaştırmayı asla akıllı telefonunuzda kullanmayın. 

Bence bu kötü bir akıllı telefon fotoğrafı çekmenin ilk adımı. Bir şeyi yakınlaştırmak istiyorsanız, bacaklarınızı kullanın ve hareket edin!

Teknik mumbo jumbo var ama bilmeniz gereken tek şey mobil cihazlardaki zumun asla iyi olmadığı.

Telefonunuzu Değil, El Sıkışın

Fotoğraf çekerken fotoğraf makinesi titremesi büyük fotoğraf makinelerinde bile göz ardı edilir. Bunu düzeltmenin anahtarı , telefonunuzu nasıl tuttuğunuzu uygulamaktır . 

  • Dikey yerine her zaman yatay tutun . Bu size daha geniş bir çerçeve sağlar.
  • Hareketli nesnelerin fotoğraflarını çekerken seri çekim modunu deneyin .
  • Deklanşörünüz için ne kullanacağınızı bilin (atanmış düğme, yazılım deklanşör düğmesi, tripod ve zamanlayıcı veya kulaklıklarınızdaki ses seviyesi). Fikir, sizi kamera sarsıntısı olmadan net görüntüler çektiğiniz bir yere götürmektir. Sonuçtan memnun kalacaksınız.

Her Şey Açılar Hakkında

Şeylere bakış açınızı değiştirin. Geçenlerde arkadaşı ona bir atışta açıları değiştirmenin harika bir atış yapmak için en iyi uygulama olmadığını söyleyen bir öğrencim vardı.

Naçizane size katılmıyorum. Bence açılarınızı ve bakış açınızı değiştirmek sadece size daha iyi bir çekim yapmakla kalmaz, aynı zamanda konuyu nasıl gördüğünüzü de gösterir.

Bu yüzden yere inin, yüksek bir noktaya tırmanın, yana doğru hareket edin ve bakış açınızı değiştirin. Öznenizde mümkün olduğunca farklı açılar deneyin.

Uygulamalar-tanding!

Mobil fotoğrafçılık,  akıllı telefonlarda kameraya adanmış binlerce uygulama nedeniyle harika .

Bu uygulamalar çalışmanızı düzenlemede inanılmaz derecede faydalıdır. Kötü ışıklandırma gibi sorunları düzeltemeseniz de, bir konunun sivilceden uzak görünmesini sağlamak, görüntünün belirli yönlerini netleştirmek veya fotoğraf üzerine ilginç metin veya diğer efektler eklemenize izin vermek için diğer ayrıntıları iyileştirebilirsiniz. 

En sevdiğiniz fotoğraf uygulamasını bulun, iyi kullanmayı öğrenin ve zaten harika görüntünüzü bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

Temiz bir bardak mutlu bir bardaktır

Bu basit bir kural. Lensinizdeki camı temizleyin . Kirli bir ön camınız olduğu gibi, onu temizlemek size daha keskin bir görünüm verebilir ve sonuçları iyileştirebilir. 

Temiz lensli bir çekim, yağlı başparmak baskınızla her zaman bir çekimden daha iyi olacaktır.

Nitelik ve nicelik

Başka bir çekim yapmaktan korkmayın. Her şeye ve süsüne uygun her şeye atla.

Burada önemli olan, ne kadar çok fotoğraf çekerseniz o kadar rahat olur ve mobil fotoğrafçılığınızı çekmek istediğiniz yönü o kadar çok belirlersiniz.

Sizi tutan tek şey telefonunuzda ne kadar depolama alanı ve pilinizin ne kadar süre dayanabileceğidir .

İyi eğlenceler

Bu, uymanız gereken son ve gerçekten tek kuraldır. Size burada verdiğim hiçbir şeyi dinlemezseniz, “Eğlenin” mobil fotoğrafçılığa girerken kullanacağınıza söz vermeniz gereken tek kuraldır.

Bölgenizdeki diğer fotoğrafçılar ve topluluklar tarafından düzenlenen fotoğraf yürüyüşlerine katılın . Sanatı öğrenen ve zevk alan başkalarıyla yaptığınız zaman her zaman eğlencelidir.

KAYNAK: https://www.lifewire.com/

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir