MacOS Catalina beta ipuçları yeni 16-inç MacBook Pro

Söylentiler, Apple’ın yeni, 16 inçlik bir MacBook Pro modelini-bu yılın başlarında iddia eden bazı raporları — okuduğunu aylardır dolaşıyor ve en yeni MacOS Catalina 10.15.1 beta’da gizlenmiş yeni bir görüntü sayesinde ilk kez bakmış olabiliriz. MacGeneration tarafından ortaya çıkarıldı.

Dosya,görünüşe göre “MacBookPro16, 1” olarak adlandırılan yeni bir MacBook Pro modeline atıfta bulunuyor (ki bu sadece yeni bir model olduğunu gösteriyor — 16 burada muhtemelen Apple’ın model numaralandırmasını nasıl yaptığına dayanan bir tesadüf) ve mevcut 15 inçlik modelin simgesinden daha ince çerçeveli daha büyük bir MacBook Pro’ya benzeyen küçük resim içeriyor.

Macrumors, yeni modeli hem Gümüş hem de uzay gri renklerinde tasvir eden dosyaların mevcut beta’da bulunduğunu doğruladı. Bu, görüntünün bitmiş tasarıma (ve sadece bir yer tutucuya değil) doğru olması durumunda, en yeni MacBook Pro’ya ilk iyi bakabileceğimiz anlamına gelir.

Görüntü kesinlikle daha ince çerçeveli daha büyük bir MacBook’a sahip olsa da, en çok talep edilen değişikliğin — Apple’ın ağır maligned butterfly switch’lerinin yerini almak için 16-inç modelinde piyasaya sürüldüğü söylentileri olan yeni bir makas anahtarı klavyesi olup olmadığını buradan anlamanın bir yolu yoktur.

Apple’ın yanlışlıkla beta simgeleriyle yeni bir ürün tasarımını ilk kez sızdırması olmazdı: şirket, iPhone X’in bir beta simgesiyle yeniden tasarlanmasını ve geçen yıl iPhone xs Max ve iPad Pro yeniden tasarımlarını doğruladı. En son, Apple’ın söylenti gürültü önleyici Airpod Artıları iOS 13.2 beta bir görünüm yapmış olabilir.

Apple’ın bir süredir yeni bir tasarım başlatacak bir 16-inç MacBook Pro üzerinde çalıştığı söylentileri var. Apple analisti Ming-Chi Kuo, daha büyük modelin 2020’de dizinin geri kalanına kadar damlayacak yeni bir klavye tanıtacağını iddia ediyor. Tarihsel olarak, Apple Ekim ayında iPad ve Mac güncellemelerine odaklanma eğiliminde olan ikinci bir sonbahar etkinliği geçirdi. Beta görüntüleri ile birlikte, Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarı resmen duyurmasından sadece birkaç gün uzakta olduğumuz anlamına gelebilir.

Hepimiz heyecanla bekleyeceği bir laptop olacak gibi görünüyor.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir