Land Rover markasını gelin birlikte inceleyelim…

Şansınız, Land Rovers’ın Jeep’in İngiliz versiyonu olarak başladığını ve bir süre BMW’YE ait olduklarını biliyor muydunuz, ancak ilk Land Rover’ın direksiyon simidinin ortasında olduğunu biliyor muydunuz, ya da tank izleri bir fabrika seçeneği miydi? Geçmişlerine daldık ve muhtemelen Land Rover hakkında bilmediğiniz 20 şey bulduk.

 1. Land Rovers, şirketlerinden yaklaşık 30 yıl daha uzun sürdü.
  Land Rovers, 1948’den beri, Ciplerden sonra Otomotiv tarihinin en eski dört tekerlekten çekiş aracı haline geldiklerinde inşa edilmiştir. O zamanlar, Rover tarafından yapıldı, ancak Land Rover bir şirket olarak 1978 yılına kadar, otomobil endüstrisinin İngiliz yanlış yönetilmesinin gerçekten garip bir döneminin bir parçası olarak kurulmadı.
 2. İlk Land Rover ortasında direksiyon vardı.
  İkinci Dünya Savaşı dönemi Ciplerinden sonra modellendi, çünkü tasarımcı Galler’deki çiftliğinde bir tane kullanmıştı. İşleri basit ve daha traktör benzeri tutmak için, tasarımcı direksiyon simidini ortasına koydu. Bunu yaparken, sol ve sağ el sürücü pazarları için aracın iki farklı versiyonunu inşa etmenin sinir bozucu sıkıntısından da kurtuldu.
 3. Onlar nihai üniversite joyride sponsor.
  LR, Oxford ve Cambridge’den gelen öğrencilere kıtaları Singapur ve Sahara gibi yerlere götürmek için kamyonlar sağlıyordu, “öğrenme uğruna.”Okulunuz epik yol gezileri için kredi veriyor mu? Biz öyle düşünmedik.
 4. Land Rover’ın daha büyük yavrularının babası Range Rover, Jet motoru tasarlayan bir badass’dı.
  İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Charles S. King Rolls Royce ile çalıştı ve ilk jet motorlarını geliştirmelerine yardımcı oldu. Bu güne kadar RR, dünyanın en iyi jet motorlarından bazılarını yapar.
 5. Bu arada, şu jet motorları mı? Charlie biri etrafında bir araba inşa ve ilk türbin powered dünya kara hız rekoru.
  Konuşmayı düşünün, ” Hey Charlie, uçaklar için tasarlanmış tüm bu yedek jet motorlarıyla ne yapmalıyız?”Charlie:” birini bir arabaya atlayıp üstüne çöle gideceğim.”
 6. Rover fabrikasından ellili yıllarda tank izleri olan bir Land Rover sipariş edebilirsiniz, çünkü F * CK size bu yüzden.
  Serisi II Cuthbertson izleri süngerimsi toprağa batan olmadan Dağlık trek SUV sağlayacak anladım bir İskoç tarafından icat edilmiştir. Efsaneye göre, Başlangıçta bu, kendi başlarına fikir edinmek için yeterince zeki olmayan İngilizce’yi utandırmak için bir dublördü. Ancak, sonunda bu bir fabrika seçeneği oldu.
 7. Ayrıca canavar kamyonu herkesten 30 yıl önce icat ettiler.
  1950’lerde İngiliz Ormancılık Komisyonu, birisinin en derin çamur su birikintileriyle bile başa çıkabilecek bir yol aracı yaratmasını talep etti. Land Rover, dört traktör lastiği ve bir Studebaker’dan bir seri IIA’YA kadar bazı etli aksları cıvatalayarak mutlu bir şekilde yükümlü oldu ve böylece ilk canavar kamyonunu doğurdu.
 8. Oh, ve dünyadaki en zorlu off-road mücadelesini yirmi yıldır sürtüklerini yaptılar.
  Land Rover, çoğunlukla stok olan araçlarla Sibirya, Amazon, Tierra del Fuego ve Avustralya Outback gibi yerlerde yürüyüşler içeren deve Kupasına hakim oldu. Uhhh epik şişme bot işlevselliği hariç.
 9. İlk Range Rover, 1970’lere kadar Range Rovers olmasa bile 1950’lerde tasarlandı.
  Road Rover olarak adlandırıldı ve bugünün crossover Suv’larından yaklaşık beş yıl önce bir araba platformuna dayanıyordu.
 10. Land Rover vergi ödemekten nefret etti ve alıcılarının da gerekmediğinden emin olmak için büyük çaba sarf etti.
  Defender 110 teknik olarak 12 kişiye kadar sığabilir ve taxman’ın standartlarına göre “otobüs” olarak nitelendirilebilir. Bu yeterlilik, binek araçlarındaki acımasız vergi sisteminden muaf tutulmalarına izin verdi. Ekstra bonus: otobüs şeritleri kullanmak ve tüm bu sinir bozucu Londra Trafik atlamak için olsun.
 11. Elbette yüzen Suv’lar yaptılar.
  Eğer SUV’UNUZU bir nehirden aşağı yüzecekseniz, yüzdürme cihazınıza gerçekten güvenmelisiniz.
 12. Onların askeri araçlar Hummers oyuncak arabalar gibi görünmesi.
  101 ileri araç başlangıçta obüs toplarını çekmek için inşa edildi ve temelde İngiltere’nin unimog’a cevabı. Sürücü ön tekerleklerin öne oturduğu için ileri araç olarak adlandırıldı. Buruşuk bölgeler açıkça burada bir baş endişe değildi. Ancak sürücü kabinine girmek biraz zor, bu yüzden tekerleğe bir adım atmak zorunda kaldılar.
 13. Range Rover tam olarak ilk prototip tasarlandığı gibi inşa edildi. Bu tam anlamıyla otomobil endüstrisinde asla olmaz.
  Her nasılsa, sonuçta üretime yol açan 1966 prototipini bir araya getirdiklerinde, çizgiler hiç değişmedi.
 14. Ve bu tasarım range Rover’ı Louvre’da sergilemek için yeterince iyiydi.
  Gibi, tüm sanat ile gerçek Louvre, endüstriyel tasarım bir başyapıt olarak kabul edildi çünkü.
 15. İlk 25 üretim öncesi Range Rovers aslında velars olarak adlandırıldı.
  Bu sadece genel halkı karıştırmak için yapıldı, böylece Range Rover hakkında spekülasyon yapmadılar.
 16. Şimdiye kadar üretilen ikinci Range Rover’ın altı tekerleği vardı.
  Bir havaalanı İtfaiye aracına dönüştürüldü ve bugün hala kullanılıyor.
 17. Range Rover, Paris’ten Dakar, Senegal’e efsanevi Yarış olan ilk Dakar Rallisini kazandı.
  Tamamen Fransız bir takımdı ve onunla kaçtılar.
 18. Range Rover her zaman aynı şirketin bir parçası değildi.
  BMW 1994 yılında Rover group’u satın aldığında, land Rover’ı Rover’dan ayırdılar, sonra 2000 yılında Land Rover’ı Ford’a sattılar. Ford, Range rover’ı 2006’da satın alana kadar farklı şirketler olarak kaldılar. Şimdi her ikisi de dünyanın en ucuz otomobilinin üreticisi Tata motors’un sahibi olduğu Jaguar Land Rover’ın bir parçası.
 19. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Charlie King Range Rovers’ın lüks araçlar haline gelmesinden nefret etti.
  “Kendini beğenmiş, kendinden önemli bir sürücü için Mercedes veya BMW’YE kabul edilebilir bir alternatif ” haline geldiklerini söyleyerek rekor kırdı.
 20. 2139 yılına gelindiğinde, Land Rover kalan tek araç üreticisi olacak.
  Sadece 101 ileri aracı yapacaklar ve taksi olarak kullanılacaklar. En azından Yargıç Dredd’de öyle söylediler. Bu arada, film için bunlardan birkaçını yaptılar ve birçoğu hala çok garip, çok harika insanlar tarafından İngiltere sokaklarında dolaşıyor.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir