İtalya’da tatil yapılacak yerler …

1-Ski Areas


İtalya’nın Kuzeybatı köşesinde sıkışmış, Fransa sınırındaki, İsviçre ve Piedmont bölgesi Aosta Vadisi adı verilir bu yere. Bu bölge doğal manzarası ile ünlü (outdoorsy) gezginler için idealdir. Kışın kayak ve Snowboard ya da yürüyüş ve yılın geri kalanı boyunca bisiklet olsun, gezginler Mont Blanc ve Matterhorn içeren çarpıcı İtalyan Alplerine uzanan Aosta Vadisi’ne ait bir yerdir. İtalya ve komşu ülkelerin kenarı boyunca uzanan kayak merkezleri, bölgeye İtalyan, Fransız ve İsviçre kültürlerinin eşsiz bir karışımını getirirken, vadinin kasabaları boyunca Ortaçağ kaleleri bölgenin uzun tarihini uyandırıyor. Gran Paradiso Tabiat Parkı ve bölgenin yemyeşil doğal çevresi ile Aosta Vadisi aktif gezginler için idealdir.

2-Modren İtalya

Kuzey İtalya’da bulunan Lombardiya, Metropol vibe ve eşsiz Göller bölgesi ile bilinen bir bölgedir. İsviçre ve Piedmont İtalyan bölgeleri sınırındaki, Liguria, Emilia Romagna, Veneto, ve Trentino Alto Adige, Lombardiya gece hayatı için bir merkez üssü, moda, iş, ve uluslararası ilişkiler.

Milan-dünyanın tartışmasız moda merkezi ve İtalya’nın en büyük ikinci şehri-bölgenin başkenti olarak hizmet vermektedir ve gezginler günümüz İtalya kozmopolit dünyasına bir bakış sunuyor. Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği de dahil olmak üzere, ünlü Gotik Duomo ve çeşitli muhteşem sanat gibi mimari başyapıtları ile Milan da eski İtalya’nın özünü yakalar. Geçmiş ve şimdiki bu füzyon Milan ve Lombardy dünyanın her yerinden gezginler için bir prömiyeri hedef yapar.

3-Coastal Italy

Puglia olarak da bilinen Apulia, İtalya’nın önde gelen tatil yerlerinden biridir , ülkenin en ünlü kıyı destinasyonlarından biri daha az abartılı, ancak daha az güzel bir versiyonu olduğu bilinen bir bölgedir. Molise, Basilicata, Campania ve İyonya ve Adriyatik denizlerinin kıyısında yer alan Apulia, doğal sahil şeridi ve geniş kırsalın yanı sıra Ostuni, Lecce ve Polignano a Mare gibi harika kasabalarla pitoresk doğal manzaralara sahiptir. Bölgenin en iyi bilinen özelliği ilginç mimarisidir. Alberobello şehrinde Trulli denilen benzersiz, koni şeklindeki evler vardır. Apulia, 13. yüzyıldan kalma sekizgen biçimli bir kale olan Castel del Monte’ye de ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin kırsal Masserie-şirin çiftlik ile noktalı. Manzara ve mimariye ek olarak, Apulia gezginler bölgesel yemekler ve şarap, güzel plajlar ve sanat için bu bölgeyi tercih etmektedir.

4-Off the Beaten Path

Keşfedilmemiş İtalya’ya gerçek bir bakış için, Basilicata gitmek için önemli neden ve bir yer. Güney İtalya’da, Campania, Apulia, Calabria ve hem İyonya hem de Tiren Denizlerini sınırlayan bu bölge geniş ve kırsaldır. Aktif gezginler için İdeal olan otel, muhteşem ormanlarında, göllerinde ve kırsalında çeşitli doğal manzaralara sahiptir. Basilicata’da gezilecek en iyi yerlerden biri, Neolitik mağara konutları ve Sassi antik bölgesi ile tanınan bir şehir olan Matera’dır – evler, kiliseler ve diğer konutlar tamamen kayadan oyulmuştur.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir