Ekonomi

İslam Memiş'ten yılın altın uyarısı!


Altının pik yapacağı tarihi açıkladı.Küresel piyasalarda ve buna bağlı olarak yurt içinde de altın

İslam Memiş'ten yılın altın uyarısı!
15 Ağustos

Küresel piyasalarda ve buna bağlı olarak yurt içinde de altın fiyatları son dönemde ciddi bir dalgalanma yaşıyor. Altında yaşanan bu dalgalanmalar kafa karışıklığına neden oluyor.

Küresel piyasalarda ons altın fiyatları ciddi bir dalgalanma döneminden geçiyor. Ons fiyatlarında bağlı olarak gram altın fiyatları son dönemde ciddi bir dalgalanma yaşıyor.

Altında yaşanan bu dalgalanmalar kafa karışıklığına neden oluyor. Peki altında bu dalgalanmalar nereye gidecek? Altın yeniden zirveye mi çıkacak yoksa ciddi bir düşüş mü gelecek? Piyasa uzmanı İslam Memiş altında yaşanabilecek senaryoları değerlendirdi.

ONS ALTIN FİYATLARI NE OLACAK?

Bir Youtube kanalına konuk olan piyasa analisti İslam Memiş ons altın fiyatları ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Memiş ons fiyatları ile ilgili şu ifadeleri kullandı ''Analiz raporlarında beni sosyal medyada takip eden sevgili dostlarımla da şöyle bir süreci paylaştım bu yıl ons fiyatı bin 960 dolar seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleştirebilirse 2 bin dolar seviyesinin üzerindeki rakamları konuşabiliriz ancak 1960 dolar seviyesini altın ons fiyatı test etmeden bir yol haritası belirleyemeyeceğiz ifade.

altının ons fiyatı bin 30 dolar seviyesinden başlatmış oldu Çünkü FED burada devreye girdi. FED ne zaman devreye girdi? Enflasyon rakamları yükseldiği andan itibaren korkuyla devreye girdi baskılama ya sözlük müdahale ile piyasaya girdi o 1830 dolar seviyesinden başlatmış olduğu düşüş trendine 1767 dolar seviyesine kadar devam ettirdi şu anda 1777-5180 dolar aralığındayız.''

''YÜKSELİŞ TRENDİ BİTMEDİ''

Uzman isim Memiş, ons fiyatlarının 1960 dolar bandını geçmese de yükselebileceğine dikkat çekti. ''Evet ben yıl sonu ile alakalı Yani bu yılın kalan süreciyle alakalı yine yıllık tahminler öngörüm olduğu için konuşuyorum. Yine 1960 dolar seviyesinde alakalı öngörümle ilgili herhangi bir değişiklik yok.

Çünkü yine manipülasyon piyasası olduğu için ben enflasyon alakalı dünyada Çin, Avrupa Amerika gibi birçok ülkenin ciddi anlamda sıkışacağına  Amerikan Merkez Bankası FED'in de öyle çok kolay böyle salladı kadar da hemen faiz artıracağını düşünmüyorum.

Amerikan Merkez Bankası FED de olur ya belki bir faiz artırımdan bahseder belki bir süreden bahseder tekrar piyasaya girerse o zaman yeni bir yol haritası hazırlamak uygun olacaktır. 1850 dolar olur 1880 dolar olur vesaire ama böyle bir izlenim alırsam ben bunu takipçilerinde ve sevgili impey yatırımcıları ile da paylaşacağım şu anda 1960 dolar seviyesini görmeden ne yukarı yönlü ne de aşağı yönlü bir trenden bahsetmem mümkün değil.  Yine ben pozitif beklentimi öngörü devam ettiriyorum 1960 dolar seviyesi görünmeden de bu yılki yükseliş trendi bitmedi diye ben şahsen düşünüyorum.'' ifadelerini kullandı.

KASIM AYINA DİKKAT!

Memiş, döviz kurunda Kasım ayına dikkat çekerek şu ifadeleri sözlerine ekledi:  ''2021 yılında alakalı öngörümde bir değişiklik yok dolarda 9.25 lira seviyesini beklemeye devam ediyorum.

Ve  Tahminimce aldığım siyasi taraftaki izlenimin şu Bence kasım ayına çok dikkat etmek lazım. Kasım ve Aralık aylarında Bence Türkiye ile dış politikada Amerika arasında ve Avrupa arasında ciddi bir görüş ayrılığı olabilir ve Kasım aylarında işte döviz kuru ve yabancı para birimlerinde yükselişler olabilir''

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.