iOS 13 de Xbox ve PlayStation oyun kollarını destekleyecek

Apple’ın WWDC 2019 etkinliği geçtiğimiz akşam gerçekleşti. Etkinlikte tvOS 13’e Xbox ve PlaStation oyun kolu desteği geldiği açıklanmıştı. Görünen o ki bu destek iOS 13’de de bulunuyor.

Apple’ın merakla beklenen geliştirici konferansı WWDC 2019’da Apple ürünleri ile ilgili yapılan yenilikler ve güncellemeler ile göze batan performans artışları dikkat çekti. Bu yeniliklerden birisi tvOS 13’e eklenen Xbox ve PlayStation oyun konsolu desteği oldu. Etkinlik sırasında tam olarak anlaşılmasa da daha sonrasında bu desteğin iOS 13’e de geldiği öğrenildi. Apple tanıttığı yenilikle ile oyuncular keyifle güzel vakitler geçirebilecek deneyimler sunucak gibi görünüyor.

Xbox One S ve PlayStation 4 oyun kolu desteği

Konferansta iOS 13 için oldukça uzun bir konuya yer verildi. Bizde etkinliği yakından takip etme şansına sahip olduk. iOS 13’ün sahip olduğu tüm yenilikleri sizler için yazıya döktük. Apple iOS 13 tanıtımını yaptıktan sonra daha birçok yenilikliği zaman yetmediği için diğer yenilikler hakkında fazla konuşamamalarına sebep oldu. iOS 13‘e Xbox ve PlayStation oyun konsolu desteği eklenilen yenilik konferansın arasında arasında hızlı bir şekilde anlatılan konu oldu. Eklenen oyun konsolu yeniliği oyunlarla vakit geçirmeyi sevenler için çok büyük bir kolaylık olacak gibi görünüyor.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir