iOS 13.2, güncellemesi ile uygulamalar nasıl silinir ?

Apple , Eylül ayında iOS 13’ü piyasaya sürdüğünde , şirket ana ekran simgelerinizi ve uygulamaları silme şeklinizi değiştirdi. Uygulama simgelerine uzun süre basmak, artık orijinal iPhone’un piyasaya sürülmesinden bu yana olduğu gibi işe yaramadı. 

İOS 13.2’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte Apple, uygulama simgelerinin ana ekranlardan nasıl yeniden sıralanacağını ve kaldırılacağını anlamayı kolaylaştıran değişiklikler sunar. Yeni yönteme alışırken hafif bir öğrenme eğrisi olabilir, ancak birkaç kez kullandıktan sonra, süreçte kendinizi evinizde hissetmeniz gerekir. 

Bir uygulama simgesine uzunca basmaya devam edersiniz. Uygulama simgelerinin tümünün sallanmaya ve hareket etmeye başlamasını bekleyebilirsiniz, ancak bunun yerine birkaç seçenek sunan bir açılır menü göreceksiniz. Bu seçeneklerden bazıları, Posta uygulaması için bir e-posta oluşturmak gibi uygulamaya özel olacaktır, ancak iki yeni seçenek de olacaktır: Uygulamayı Sil ve Giriş Ekranını Düzenle .

Giriş ekranınızı yeniden düzenlemek, uygulama klasörleri oluşturmak vb. İstiyorsanız, Giriş Ekranını Düzenle’ye dokunun . 

Uygulamayı Sil öğesine dokunun ve ardından belirli bir uygulamayı silmek istiyorsanız kararınızı onaylayın. Tanıdığınız titizlikle simgeleri sol üst köşede X ile tetikleyen Ana Ekranı Düzenle’yi seçerek birkaç uygulamayı silebilirsiniz (bir uygulamayı silmek için X’e dokunun). 

Bir gelenekçiyseniz ve uygulama simgesine uzun süre basmak ve simgelerin hareket etmesini beklemek istiyorsanız, uygulamalarda gezinmeye başlayana kadar beklemeye devam etmeniz gerekir; silmek için X’e dokunun. 

Uygulamalarınızı telefonunuzda dolaştırmayı ya da eski uygulamaları budama işlemini bitirdikten sonra, yalnızca Bitti’ye dokunun . 

Bilinmeyen arayanların telefonunuzu çalmasını engelleme , Bluetooth cihazlarına veya Wi-Fi şebekelerine bağlanma kısayolları ve birçok gizli özellik dahil iOS 13 hakkında daha fazla şey öğrenebilirsiniz . 

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir