Huawei Teknoloji Şirketinin Kuruluşu Ve Tarihi…

Huawei Technologies Co. Ltd., Çin merkezli çok uluslu bir ağ ve telekomünikasyon ekipman şirketidir. Şirket merkezi Shenzhen, Guangdong’dadır. Huawei dünyanın en büyük telekomünikasyon ekipmanı üreticisidir.

Şirket 1987 yılında eski bir subay olan Ren Zhengfei tarafından kuruldu. Huawei şirketinin temel misyonu, Çin ve ülke dışındaki işletmelerin çoğuna danışmanlık ve operasyon hizmetleri sağlamaktı. Şirketin çalışan 140.000 çalışanı var. Çalışanların% 46’sı araştırma ve geliştirmeye katılmaktadır.

Şirketin Ar-Ge’si İngiltere, Pakistan, Kanada, Türkiye, İrlanda, İsveç, Rusya vb. Gibi birçok ülkeye yayılmıştır. Şirketin ürünleri ve hizmetleri tüm dünyada yaklaşık 140 ülkede kullanılmaktadır. Huawei başlangıçta, özel şube değişim şalterleri ürettikleri bir satış acentesi olarak işe başlamıştı.

Birkaç yıl sonra, şirket kendi araştırma merkezine kavuştu ve araştırma ve geliştirme yapmaya başladı. Kurulum, C & C08 dijital telefon anahtarını başlatarak ilk atılım yaptı. Şirket 1997 yılında ilk uluslararası projesini aldı. Daha sonra Hong Kong’daki bir şirkete sabit hat ağları ürünleri sunmaya başladı.

1999’da Huawei ilk Ar-Ge merkezini Hindistan’ın Bangalore kentinde kurdu. Şirket ayrıca 2003 yılına kadar IBM ile 5 yıllık bir sözleşmeye girdi . Huawei uluslararası pazarlara açılmaya devam etti. 2009 yılında Norveç’te Telia Sonera için LTE / EPC ticari ağı sunan ilk şirkettir.

2013 yılında Kanada’da yeni ofisini açtı. Yıllar geçtikçe, Huawei her zaman mobil teknolojisini geliştirmeye odaklandı ve diğer şirketlerle birçok ortaklığa sahipti. Ayrıca, 3Com-Huawei’de bir ortak girişim kurdu ve Ar-Ge ve ağ ürünlerinin üretimine odaklandı.

Huawei şu anda kolektif bir şirkettir ve artık özel sektöre ait değildir. 2010 yılı itibariyle ilk 50 telekom şirketinin% 80’i Huawei ile çalıştı. Tanınmış ortaklardan bazıları Motorola , Vodafone , Talk Talk, T-mobile, Clear wire, Bell Canada vb.

Huawei, İngiltere’nin en büyük telekomünikasyon şirketi olan Her Şeye Her Yerde bir sözleşme yaptı. Sözleşme, 2G ağ hizmetlerini geliştirmek oldu. Şirketin İngiltere ile ilk ağ anlaşması.

Telekomünikasyon Taşıyıcı Ağları, Kurumsal İşletme ve Cihazlar ya da üretim iletişim cihazları olmak üzere şirkette yaklaşık 3 temel işletme birimi bulunmaktadır. Şirketin kurumsal iş birimi 2011 yılında başladı. Huawei’nin telekomünikasyon operatörleri için sağladığı çok sayıda ağ teknolojisi var.

Şirket aynı zamanda mobil ve sabit yumuşak anahtarlar da sunuyor. Şirketin cihaz bölümü beyaz etiketli ürünler sunmaktadır. Ürünler gömülü modülleri, USB modemleri, kablosuz ağ geçitlerini vb. İçerir.

Huawei dünyanın en büyük telekomünikasyon üreticisidir. Aynı zamanda Çin’deki en büyük telefon şebekesi ekipmanı üreticisidir. Huawei, yumuşak anahtarlar pazarında yenilmez bir ilk konuma sahip. 

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir