Hollanda gezilecek şehirler sizler için iceledik gelin birlikte göz atalım…

Küçük bir ülke olarak kabul edilmesine rağmen, Hollanda’da görülmeye değer birçok yer var. Bu yazıda sizin için en iyi yerlerden bazıları ortaya koydu ettik. Umarım Hollanda’da nereye gideceğiniz konusunda size ilham verecektir.

Tabii ki başkentimizi ziyaret etmek kesinlikle listenizde olmalı, ancak keşfedilecek çok daha fazlası olduğunu unutmayın. Seyahat etme konusunda endişelenmeyin, gitmek istediğiniz tüm yerlere kolay erişim sağlayan harika bir toplu taşıma ağımız var. Başka bir seçenek, bir araba kiralamak veya ulaşım içeren bir tur rezervasyonu yapmak olacaktır. Çok seyahat etmeyi ve çok fazla alanı kaplamayı planlıyorsanız, Hollanda’da merkezi bir konumda bulunan üssü kurmanızı öneririm.

Bu yüzden onunla devam edelim, burada ziyaret etmek için en harika yerlerin bir listesi.

Amsterdam

Amsterdam (başkent) tüm dünyada en çok ziyaret edilen şehirlerden biridir. Güzel kanal halkası ve etkileyici mimarisi ile hayran kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Amsterdam aynı zamanda ülkenin en büyük havaalanı olan Schiphol Havaalanı olarak birçok turistin başlangıç noktasıdır. Birçok müzeden birini keşfedin, bir kanal gezisi yapın, Dokuz sokakta alışveriş yapın, kırmızı ışık bölgesinde dolaşın, gece hayatının tadını çıkarın veya kafelerden birinde dinlenin. Ne olursa olsun tatil gibi, Amsterdam teslim edebilir! Amsterdam hakkında extera bilgi olarak aşrı uçlarda da eğlenebilirsniz,örnek olarak bazı ülkelerde yasak olan bazı maddeleri serbestçe tüketebilirsiniz .

Leiden

Leiden, Güney Hollanda eyaletinde pitoresk bir şehir ve usta ressam Rembrandt van Rijn’in doğum yeridir. Tarihi şehir merkezinde yürüyün, Hortus Botanicus’un Botanik bahçelerini ziyaret edin, şehrin kanallarından tadını çıkarın ve şehrin sunduğu birçok müzeden birini ziyaret edin. Şehir mimari açıdan gördüğünüz en iyi mimarilere sahip olabilir .

Delft

Geleneksel kanallar, zihin üfleme mimarisi (Rönesans tarzı Belediye Binası ve antik kiliseler gibi), Bilim Merkezi Delft, dünyaca ünlü Delft Mavi toprak. Delft zengin bir tarihe sahip bir şehir ve genellikle Amsterdam’dan bir günlük gezi olarak rezerve.

Lahey

Lahey, Hollanda’nın siyasi merkezidir ve aynı zamanda küresel siyasi manzara (uluslararası barış ve adalet şehri) üzerinde de önemlidir. 30 tiyatro, 45 Müze ve neredeyse 4000 dükkan ile dinamik bir şehir. Ve Kijkduin ve Scheveningen bölgelerindeki popüler plajları unutmayalım!

Groningen

Grongingen, Groningen eyaletinin başkentidir. Hollanda’nın kuzeyinde genellikle sadece ‘şehir’ anlamına gelen ‘Stad’olarak adlandırılır. Groningen, onu canlı, genç ve aktif bir şehir yapan bir öğrenci şehridir.

Rotterdam

Rotterdam, Güney Hollanda eyaletinde ülkenin batısında bir liman şehridir. Şehir son zamanlarda mutlaka ziyaret şehirlerden biri olarak kaba Rehberler tarafından tavsiye ve New York Times gitmek 52 yerlerin 10 yerinde sona erdi. Eğer fotoğraf içine iseniz Erasmusbrug Köprüsü kaçırmak istemiyorum diyceksiniz ve ölmeden bu şehri mutlaka görmeliyim diyeceksiniz.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir