Green card başvurusu nasıl yapılır ?

Hiç bir kurumdan yardım almadan green card başvurusu yapmak aslında çok kolay ama çoğumuz bu konuda yardım almaya ihtiyaçı var.

Kongre yetkisiyle yapılmakta olan Çeşitlilik Göçmen Vize Programı (DV), ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülmekte olup her sene Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası’nın (INA) 203 (c) maddesince belirlenmiş şartlara göre düzenlenmektedir. Yasa, ‘’çeşitlilik göçmenleri’’ olarak bilinen bir grup için çıkarılmış olup ABD’ye göçün az olduğu ülkelerde doğmuş olan kişiler için öngörülmüştür. DV programına kayıt olmak herhangi bir ücrete tabi değildir.

Her sene düzenlenen DV programından, basit ama katı bazı kurallarla sınırlandırılmış yeterlilik şartlarına uyan kişiler yararlanabilmektedir.  DV programını kazananlar, bilgisayar tarafından rastgele yapılan bir çekiliş neticesinde belirlenmektedir. Vizeler, altı coğrafi bölge arasında paylaştırılır ve bu bölgelerde bulunan hiçbir ülke, ilgili sene içinde verilecek olan vizelerin toplamının yüzde yedisini aşamaz.

Bu önemli bilgileri inceledikten sonra gelelim nasıl başvuru yapılacağına en önemli nokta burası buraya koyduğumuz siten ücretsiz olarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için lütfen ziyaret ediniz: https://www.dvlottery.state.gov/

Başvuru işlemlerine öncelikle isim soy isim ile başlıyoruz sonrasında doğum tarihi,doğum yeri,sonarsında pasaport numarası ve son kullanma tarihi ve yaşadığınız ülke,yaşadınız bölge ve posta kodu ,en önemli yere geliyoruz şimdi fotoğraf konusu çok önemli bir çok insan bur da eleniyor çünkü ABD hükemeti 600 x 600 veya 1200 x 1200 boyunda kabul ediyor .Son olarak da medeni durumuz varsa çok sayınız ve mail adresinizi istiyor .

Bu işlememi hiç bir aracı kurum olmadan kendi başınıza yapabilirsiniz şimdiden herkese bol şans .Hayat dilediğiniz gibi olsun.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir