Google Piksel 4 ve 4 XL gelin birlikte inceleyelim…

Salı günü Google, Pixel 4 ve Pixel 4 XL’Yİ resmen açıkladı. sonunda! Pixel 4, son hafızadaki en sızan telefonlardan biridir. Aslında, Google’ın kendisi Haziran ayında Twitter’da 4 ve 4 XL’NİN bir fotoğrafını çekti. Yeni Pixel telefonları, çift arka kameralar, 90Hz ekran, radar destekli yüz kilidini ve araba kazası algılama ve canlı video altyazı gibi benzersiz özellikler ile dolu.

Amazon tarzı bir sonbahar ürün düşüşünde, New York’taki Google etkinliği tarafından yapılan 2019’te de açıklanan Pixel Buds 2 kablosuz kulakiçi, Pixelbook go Chromebook, Google Nest Mini akıllı hoparlör ve Nest Wifi akıllı yönlendirici vardı.

Pixel 4, bir 64GB sürümü için 799 $(669£) ve Pixel 4 XL için 899 $(829£) ile başlar. her ikisi de Google’ın “oh so Orange” dediği siyah, beyaz veya turuncu renklerde mevcuttur.”ABD’de, her iki telefonu 128gb’ye $100 daha fazla yükseltebilirsiniz. Ön siparişler canlı ve telefonlar Ekim ayında başlıyor. 24. Ve ilk kez, Pixel 4’i doğrudan tüm büyük ABD taşıyıcılarından satın alabilirsiniz.

Google’ın telefon spotunu alma sırası olsa da, 2019 aşaması zaten Apple’ın iPhone 11 ve 11 Pro ve Samsung’un Galaxy Note 10 ve yeniden başlatılan Galaxy Fold dahil olmak üzere yeni rakiplerle dolu. Iphone 11 ve Galaxy S10E, Pixel 4 ile daha iyi eşleşen rakiplerden ikisi ve her ikisi de $ 100 daha ucuz. Sonra Pixel 7 gibi bir 90Hz ekranını paketleyen oneplus 4 Pro var, ancak $130 daha az maliyeti var. Ve tabii ki geçen yılki Pixel 3 telefonları var, Google’ın 300 $ ‘ I kesti.
Çevrimdışı olarak çalışabilmek için lütfen uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyip kurun


Yeni bir endüstriyel tasarım
Pixel 4, kaygan görünümlü bir alüminyum bant ile kenarların etrafında düzgünce kuşaklı yeni bir tasarım ve kare kamera elemanı ile birlikte geliyor. İyi haber: Pixel 4 XL, Pixel 3 XL’NİN çirkin çentiğini kaybeder ve bunun yerine selfie kamera ve yüz açma sensörlerini barındıran bir alın çerçevesine sahiptir.

Yeni pikseller sadece bir milimetre ya da daha büyük ve geçen yılki Pixel 3 ve 3 XL’DEN biraz daha ağır, 4 ve 4 XL’YE önceki Google telefonlardan daha sağlam bir his veriyor. Ön ve arkada Gorilla Glass 5 var ve telefonlar toz ve su direnci için ıp68 olarak derecelendirildi. Her iki telefonda da bir Snapdragon 855 işlemci, 6GB RAM ve kablosuz şarj var. Altta stereo hoparlörler ve bir USB-C portu bulacaksınız.

Merakla, Pixel 4 ve 4 XL’DEKİ piller 3 ve 3xl’deki pillerden daha düşük kapasitededir. Android 10, pilin verimliliğini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmalı, ancak telefonların gerçek hayatta, özellikle de bu yüksek yenileme oranlı ekranla nasıl başa çıktığını görmek için sabırsızlanıyorum.

Pixel 4’ün pürüzsüz ekranı 90Hz yenileme hızına sahiptir
Pixel 4’in yeni 90Hz OLED pürüzsüz ekranı ile en büyük değişikliklerden bazıları ön tarafta. OnePlus 7 Pro ve geçen yılki Asus ROG telefonu gibi, bu ekran saniyede 90 kez yenilenir, grafik ve animasyonlar pürüzsüz görünür ve metin keskin görünür. Referans için, bugün satılan telefonların çoğunluğu Apple ve Samsung’un en yeni telefonları da dahil olmak üzere bir 60Hz ekrana sahip. ASUS’un son zamanlarda 2hz yenileme hızına sahip bir OLED ekrana sahip olan ROG Phone 120’i piyasaya sürdüğünü, herhangi bir telefonda ilk olduğunu belirtmeliyim.

Hangi içeriğin ekranda olduğuna bağlı olarak, Pixel 4, performansı en iyi şekilde optimize etmek ve pil tüketimini azaltmak için otomatik olarak yenileme oranları arasında geçiş yapar. Bir e-posta mesajı okuyorsanız, ekran saniyede 60 kez yenileme hızına düşebilir, ancak İnstagram’da geziniyorsanız saniyede 90 kez çarpabilir. İsterseniz Pixel 4’ün ekranını sabit bir 90hz’de tutabilirsiniz.

Pixel 4, Pixel 5.7 üzerinde bulunan 5.5-inç ekranından daha büyük olan bir 3-inç ekrana sahipken, Pixel 4 XL, geçen yılki Pixel 6.3 XL ile aynı boyutta bir 6.3-inç ekrana sahip.

Yeni ekranlar, farklı aydınlatma koşullarında renklerin daha doğal görünmesini sağlamak için ekranın renk sıcaklığını uyarlayan Ambient EQ adlı bir özelliğe de sahiptir. Apple’ın iPhone ve ipad’deki gerçek ton ekranlarına benzer. Bu arada, ortam EQ’Yİ açabilir veya kapatabilirsiniz.
Çevrimdışı olarak çalışabilmek için lütfen uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyip kurun.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir