Google Face ID rekabetin’de teknoloji dünyasını etkileyecek önemli bir adım attı.

Google Face ID için yaptığı yenlikler ile elini güçlendiriyor. Android Q beta ile Android cihazlara daha güvenli bir yüz tanıma sistemini kullanıcılarına sunacak.

Google, Android Q beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Yeni sürümün özelliklerinde Face ID rekabetine dair önemli yenilikler yer alıyor. Yeni işletim sistemi beraberinde Google Face ID getirdi. Ve kullanıcılarına yeni deneyimler sunmuş olacak.

Google Face ID teknolojisine rakip oluyor

Google Android Q işletim sisteminin beta sistemi sonunda açıklandı. Bu sistemin yakında geleceği söylendi. Bir nevi yeni özelliklerle gelen işletim sisteminde Face ID rekabetini daha da kızıştıracak önemli detaylar bulunuyor. Ortaya atılan bilgilere göre yeni işletim sisteminde yüz tanıma yani (Face ID) ve kimlik doğrulama özelliği bulunuyor. Apple Face ID uygulamasına nerdeyse aynı teknolojiye sahip olan özellik, uygulamalarda oturum açmak, cihazın kilidini açmak ve ödeme yapmak için kullanılabilecek ve bu sistemde kullanıcılara daha güvenli bir ortam sunmuş olacak.

Android’in son sürümü bu yaz sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda yüz tanıma özelliği aslında uzun zamandır kullanılmakdaydı. Ancak bunun güvensiz bir sistem olduğu biliniyordu. Yeni güncelleme ile güvenlik seviyesi artacak, bu da kullıcılar için daha güvenli olacak.

Apple Face ID özelliği 2017 yılında iPhone X ile hayatımıza girmişti.

Yeni güncelleme aynı zamanda ‘Ekran Dikkati’ özelliğini de beraberinde getiriyor. Bu sayede kullanıcılar telefonun ekranına baktığında, ekran ışığı o süre boyunca sönmüyor.

Android Q güncellemesinde bir de tasarım değişikliği bulunuyor. Android işletim sistemine sahip cihazlarda ekranın üst ortasında konumlanan asma kilit simgesi artık aşağıda kullanılcak .

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir