Facebook 3D Fotoğraflar özelliği artık yalnızca bir arka kamerası olan telefonlar için kullanılabilir

Facebook, 2018’de 3D Fotoğraflar adlı bir özellik geliştirdi. 3D Fotoğraflar özelliği, sıradan fotoğraflara bu resimlerin ek bir boyutla daha gerçekçi görünmesini sağlayan etki sağlamaya yardımcı oldu. 2D görünmüyorlardı. 3D görünüyorlardı. Bu özellik, kullanıcıların iki arka kameralı bir telefona sahip olmalarını gerektiriyordu. Ama şimdi, Facebook özelliği destekleyen teknolojiyi değiştirdi ve şimdi tek arka kameralı telefonlarda bile destekleniyor.

Daha önce, 3D Fotoğraflar özelliği, çift görüntü kullanıcıları tarafından, telefonda bir görüntüdeki mesafeyi belirlemek için kullanılan ve istenen efekti vermek için kullanılan ikinci kamera olarak kullanılabilirdi. Artık Facebook, özelliğin arkasındaki teknolojiyi geliştirdi ve bir arka kameradan gelen verileri kullanarak bir fotoğrafta 3D efekti elde edebilir. Resmi bir blog yazısında Facebook, “evrimsel sinir ağları” kullanılarak mümkün olduğunu söyledi.

Bu 3D fotoğraflar, bir 2D resmi analiz ederek ve telefonu yatırdığınızda veya kaydırdığınızda ayrı ayrı hareket eden tonlarca katmana dilimleyerek çalışır. Bu özellik fotoğrafa canlı bir efekt verir. Çift kamera, mesafeyi ölçerek fotoğrafın dilimlenmesine yardımcı olduğu için devreye girdi.

Bu yeni görsel formatı daha fazla insana ulaştırmak için, neredeyse tüm standart 2D resimlerden 3D fotoğraflar üretmek için son teknoloji makine öğrenme tekniklerini kullandık. Bu sistem, standart tek kameralı bir Android veya iOS cihazında yeni çekilen bir çekim veya Facebook AI tarafından resmi bir blog olan son zamanlarda bir telefona veya dizüstü bilgisayara yüklenen onlarca yıllık bir resim olsun, herhangi bir görüntünün 3D yapısını ihlal eder diye belirtti.

Bu, Facebook’un özelliğini kullanarak eski fotoğraflarınızı oluşturabileceğiniz ve onlara 3D efekti verebileceğiniz anlamına gelir. Aynı efekti ön kameradan çekmiş olabileceğiniz bir selfie’ye de verebilirsiniz.

Bu aracın amacı, fotoğraflarına veya grafiklerine derinlik efekti oluşturmak isteyen bir milyon kullanıcı için Facebook’u kullanıma sunmaktır.

Bir Facebook 3D fotoğrafı oluşturmak için güncellenmiş Facebook sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Resmi uygulama aracılığıyla bir Facebook yayını oluşturduktan sonra, gönderinin üzerindeki üç noktayı tıklayın. Telefonunuz 3D özelliğini destekliyorsa, 3D fotoğraf adı verilen bir seçenek gösterir. İPhone’unuz varsa, 3D fotoğraf seçeneğini bulmak için aşağı kaydırmanız gerekir.

Telefonun galeri bölümünü görüntülemek için 3D Fotoğraf üzerine dokunun. 3D olarak yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin. Facebook’un 3D fotoğrafa dönüştürülmesi biraz zaman alacak. Sonuçları önizleyebilir ve bir resim yazısı ekleyebilirsiniz. Gönderiye geçiş yapıldıktan sonra gönderiyi paylaşabilirsiniz.

KAYNAK: https://www.indiatoday.in/

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir