EA Şirketinin En Popüler Oyunları…

Öncelikle EA (Electronic Arts) şirketini kısaca bir tanıyalım.

Electronic Arts şirketi, 28 Mayıs 1982 yılında Kaliforniyada kuruldu. İlk kurulduğu günden bugüne kadar çıkardığı oyunlar ile oyun yapımcı şirketlerinin arasında ilk sıralarda yer almayı her sene başarmıştır. EA şirketi 2005 yılından itibaren kazandığı başarılar sayesinde toplam geliri 2,9 milyar $’ı bulmuştur.

EA oyun şirketin en popüler oyunlarına bir göz atalım.

*FİFA 19

FIFA 19, EA şirketine ait bir oyundur. FIFA serisi her yıl EA Vancouver tarafından geliştirilmeye devam ediyor. Ve her yıl yeni serisi çıkan FIFA serisi dünya çapında en çok oynanan oyun seçiliyor. FIFA 19 oyunu 6 Haziran 2018’de E3 2018 basın toplantısı ile duyuruldu. 28 Eylül 2018’de bilgisayarlarda ve oyun konsollarda kullanıma sunuldu.

*Battlefield V

Battlefield oyunu Daniel Perlin, Nathalie Ek, Ross Darvill tarafından tasarlandı. Grafikleri ve oyun içinde hikayeleri ile ön plana çıkan bir oyun oldu. Battlefield V oyunu Battlefield oyun serisinin on altıncı bölümü olmuştur.

Battlefield V 20 Kasım 2018 tarihinde oyun konsolları ve bilgisayar kullanıcılarının satışına sunuldu.

*EA Sports UFC

EA Sports UFC oyunu karma dövüşlerin gerçekleştiği bir oyundur. Dövüş sahnelerin akıcılığı ve grafiklerin iyi olması EA Sports UFC oyununu ön plana çıkarıyor.

Skybox Labs ve EA şirketleri tarafından PlayStation 4, Android, Xbox One, iOS cihazları için tasarlandı. Ve EA Sports UFC oyunu 17 Haziran 2014 tarihinde satışa sunuldu.

*Apex Legends

Apex Legends oyunu Respawn tarafında geliştirildi. Ve EA şirketi tarafından yayılandı. Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için hazırlanan ücretsiz bir Battle Royale oyunudur.

Apex Legends oyununun piyasaya 4 Şubat 2019 tarihinde sunuldu. Özellikle Twitch, Youtube gibi platformlarda canlı oyun yayını yapan kişiler tarafında çok sık oynanmaya başlanan bir oyun oldu.

*Need For Speed Payback

Need For Speed Payback oyunu Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabilmesi için Ghost Games tarafından gelişitirildi.

Need For Speed Payback oyunu senaryosu, arabaları ve yarışları ile kullanıcılar tarafından tam not alan bir oyun olmuştur.

Tek oyunculu ve çoklu oyunculu modları olan yarış oyunu oyunu filmleri konu olan sahneleri ile tanınmıştır. Need For Speed Payback oyunu 2 Haziran 2017’de bir fragmanla oyun piyasasına tanıtılmıştı. Ve oyun ilk olarak 10 Kasım 2017 tarihinde piyasaya sunulmuştur.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir