Dwayne Johnson Biyografisi…

Dwayne Johnson, 1972’de profesyonel bir güreşci ailede doğdu. Dwayen Johnson sakatlandıktan sonra kolej futbolu kariyerine son verdi. Futbol kariyerine son verdikten sonra güreşe başladı. Ve Dünya Güreş Federasyonu sıralamasında ilk 100’e girdi. Güreşteki başarılarından sonra  “The Rock” olarak tanınan ünlü güreşçi Steve Austin’le kavga etti ve birçok kez WWF / WWE ünvanını kazandı. Johnson sonra 2001’de çıkardığı projelerle film kariyerine başladı.

Ve gişelerde parlamaya başladığı ilk projeler Mumya İade  ve Diş Perisi filmleri oldu. Dwayne Johnson’un reddedilen projeleri arasında HBO serisi Ballers (2015) ve bir de üçlü özellik bulunuyor,  Öfkeli Kaderi, Baywatch  ve Jumanji: Ormana  Hoş Geldiniz. Projeleri gişelerde başarısız oldu. Ama Dwayne Johnson yeni projelerle tekrardan zirveye çıkmıştır. Tabiki bu Hızlı Ve Öfkeli serisi oldu. Artık Dwayne Johnson dediğimiz zaman aklımıza şey geliyor. Birincisi sporcu kişiliği ikincisi izle Hızlı Ve Öfkeli film serileri.

Eşleri Ve Kızları

Johnson’ın ilk evliliğinden Simone Alexandra adını verdikleri bir kız çocuğu dünyaya geldi. Dwayne Johnson ve Dany Garcia, 1997 yılında evlendi ve on yıl sonra ayrıldı.

Johnson, Aralık 2015’te müzisyen Lauren Hashian’la uzun süreli bir ilişkiye girdi. Nisan 2018’de Dwayne Johnson ikinci kızı Tiana Gia dünyaya geldi.

Filmler ve TV

‘Akrep Kral’

Güreşcilik yaparken kazandığı ”The Rock” lakabını kullanmaya başlayan Dwayne Johnson başarılı bir oyunculuk kariyeri başlattı. Sahne ismini bıraktı ve sadece Dwayne Johnson’a adını kullanmaya başladı. İlk olarak 2001’deki Mumya Dönemi’nde doğaüstü kötü bir adam olan Akrep Kralı olarak büyük bir sıçrama yaptı . Johnson ertesi yıl Akrep Kralı için bu görevine geri döndü. Dwayne Johnson kendini komedi alanında denediğinde, 2005’te John Travolta ve Uma Thurman ve 2007’deki Oyun Planı ile Be Cool’da rol aldı .

‘Sürücü,’ ‘Hızlı ve Öfkeli’ Franchise

Johnson’ın oyunculuk kariyeri, Driver (2010) ve Fast & Furious 6 (2013) gibi filmlerde ortaya çıkmaya devam etti . 2014 yılında yılında itibari güçlü adamı canlandırdı  Herkül . Johnson ayrıca , WrestleMania 30’daki Hulk Hogan ve Stone Cold Steve Austin’in de dahil olduğu 2014 yılı da dahil olmak üzere zaman zaman güreşmeye geri döndü .

HBO’nun ‘Ballers’

Johnson, 2015 yılında iki büyük aksiyon filmi ile büyük ekrana hükmetti. O çıktı. Öfkeli Seven ve San Andreas projelerinde yer aldı. Dwayne Johnson ayrıca aynı yıl ilk dramatik komedi diziside vizyona girmiştir.

‘Merkezi İstihbarat’, ‘Moana’

2016 yılında, aksiyon-komedi Merkezi İstihbarat için Kevin Hart ile bir araya geldikten sonra Johnson, Disney animasyonlu Hit Moana için yarı tanrı Maui’yi seslendirdi . 1990’larda Cankurtaran dizisi Baywatch ve Jumanji’nin büyük ekran uyarlaması olan The Furious the Furious’da başrol oynayarak 2017 yılında meşgul bir adamdı  . 

‘Jumanji,’ ‘Gökdelen’

İyi hisler 2018’de devam etti,  Jumanji aktörün bugüne kadarki en yüksek hasılat filmi olma yolunda bilet satışlarını artırdı. Ayrıca Şubat ayında Süper Kase’ye eşlik eden reklam patlaması sırasında göze çarpmayı başardı ve içinde bir protez bacağıyla ölümcül meydan okumalara katıldığı Skyscraper filmi için bir fragman çalkaladı. Aynı gün, Johnson , “günlük insanlara hayatlarını değiştirme ve olağanüstü bir şey yapma fırsatı veren bir platform oluşturma” için 10 bölümlük bir senaryo yazılmamış yarışma programı olan The Titan Games’e ev sahipliği yapacağını açıkladı . 

Aksiyon yıldızı için bir sonraki adım , dev hayvanların bir şehri tahrip ettiği popüler bir 1980’lerin arcade oyununa dayanan Rampage idi. Aynı yıl bir bahsediyor Hızlı ve Öfkeli Spinoff ile, buhar kazanmıştır Taç Johnson ve özellikli ikiliyi katılmak ‘ın Vanessa Kirby sette Jason Statham içinde Hobbs ve Shaw .

Johnson daha sonra kadın güreş şampiyonu Saraya “Paige” Bevis’in gerçek hikayesine dayanarak Ailemle Mücadele’de (2019) görünerek güreş köklerine geri döndü .


Dwayne Johnson’un Erken Yaşam ve Kariyeri

Profesyonel güreşçi ve aktör Dwayne “Rock” Douglas Johnson, 2 Mayıs 1972’de Hayward, Kaliforniya’da doğdu. Profesyonel güreşçi torunu Peter “Yüksek Şef” Fanene Maivia ve güreşçi Rocky Johnson’ın oğlu, genç Johnson, babasının ringde gösterisini izleyerek büyüdü. Ayak izlerini takip etmeyi planlamayan Johnson, Miami Üniversitesi’nde kolej futbolu oynadı ve sakatlıklarla yavaşlayana kadar büyüklüğü ve atletizmiyle ilgili söz verdi.

Profesyonel futbolda çok az şansı olan Johnson, WWF’de Teksas’taki Brooklyn Brawler’a karşı çıkan ilk güreşine döndü. WWF, Bart Sawyer ile kazandığı bir etiket takımı da dahil olmak üzere birkaç maçtan sonra, Flex Kavana adı altında imzaladı. Bir yıl sonra, liderliğini devralarak ve kendisini Rock olarak adlandıran Egemenlik Ulusuna katıldı.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir