DJI’nin ilk STEM Oyuncağı; KODLAMAYI ÖĞRETEN BİR TANK

Tüketici sınıfında hava uçağı söz konusu olduğunda, kimse bunu DJI’den daha iyi yapamaz. Bunu herkes biliyor. Ancak şirket en son robotunu gökyüzünün etrafında uçmak için değil, zeminde dolaşmak için tasarladı. DJI RoboMaster S1’in dört iri yarı tekerleği ve üzerinde dönen bir taret ile tasarladı. Duane Johnson’ın gelecekteki bir Hızlı ve Öfkeli filminde kullanacağı bir aracın küçültülmüş bir versiyonuna benziyor.

ROBOT GÖRÜŞÜ

RoboMaster S1 rahat bir şekilde tamamen sökülüp takılabilir. Etrafta dolaştırabilmeniz için ortalama iki saatte bataryayı %100 dolu duruma getirebilirsiniz. RoboMaster S1 cihazını kutudan çıkardığınızda ve parçalarını her söküp taktığınız zaman sanki bir mühendislik oyuncağı ile oyunuyormuşsunuz gibi hissedeceksiniz. Ürün, DJI’nin 2013’ten beri sürdürdüğü RoboMaster robotik yarışmalarından ilhamını ve ismini alıyor.

DJI RoboMaster S1 yer tabanlı bir dron gibi çalışır. Sürücüler, aracı bir dahili kameradan gelen canlı bir video yayınıyla yönlendirmek için bir akıllı telefon uygulaması kullanıyor. Bu kısım, şirketin Mavic veya Phantom hatları gibi bir dronun kurulmasına benziyor. Ayrıca, bu yıl içinde gelecek olan ve kullanımı çok kolaylaştıran analog bir joystick ile isteğe bağlı bir aksesuar satın alınarak kullanılabilir.

Manuel kontroller eğlencelidir, ancak isteğe bağlıdır. Uçan bir drondaki gibi, RoboMaster S1’e bir konuyu kilitleme ve onu küçük bir robotik köpek yavrusu gibi takip etme yeteneği verir. Ayrıca, yerdeki bir çizgi izleyebilir veya kullanıcının kod kullanarak girdiği programlanmış bir yolu izleyebilir.

KOD İLE TAKİP ETME

 Kod yazarak kullanıcıyı takip etmenizi gerektiren öncelikli nedeni RoobMaster S1 cihazını bir kez monte edildikten sonra oynamanın gerçekten eğlenceli olup olmadığı ve zemindeki bir çizgiyi takip etmekten bıkmış olmanızdır.

RoobMaster S1 cihazında yarış modları ve  özellikle artırılmış gerçeklik yönleri olduğu için kullanımı oldukça eğlencelidir.

DJI RoobMaster S1 cihazı ile kendinizi robotların dünyasına hissetmeye başlıcaksınız. Eğlence ve aksiyonlarla dolu RoobMaster dünyasına hoş geldiniz.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir