Gündem

Dikkati çeken adaylık açıklaması.Millet ittifakının adayı netleşiyor.


Son dakika haberi: Millet İttifakı'nda cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerine tartışmalar devam ederken, eski

Dikkati çeken adaylık açıklaması.Millet ittifakının adayı netleşiyor.
14 Ağustos

Son dakika haberi: Millet İttifakı'nda cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerine tartışmalar devam ederken, Abdullah Gül'le ilgili dikkati çeken bir açıklama geldi. 

Gül'e yakınlığıyla bilinen gazeteci-yazar Fehmi Koru, TV5'te yayınlanan programda, seçim dönemine ilişkin Millet İttifakı cephesine ilişkin konuştu. 

Millet İttifakı'nın "Abdullah Gül niteliğinde bir ismi aday göstermesi gerektiğini" savunan Koru, "Görebildiğim kadarıyla Millet İttifakı, adaylarının nitelikleri üzerinde uzlaşmış gibi görünüyorlar.

Sadece kendi tabanlarından değil, AK Parti tabanından ve MHP tabanından da hiç değilse bir miktar oy getirebilecek bir isim üzerinde uzlaşmanın gerekli olduğunu görüyorlar.

Sadece o ismi şöyle veya böyle bir aday değil, özellikle başkanlık sisteminden dönüşü sağlayacak, parlamenter sisteme geçiş dönemini hiç tereddüt etmeden sürükleyecek, deneyimli bir isim olması üzerinde de sanki bir mutabakat varmış gibi, hiç isim konuşulmasa da..." ifadelerini kullandı. 

Program sunucusunun Abdullah Gül'ün 2018 seçimlerinden önce kullandığı, "Geniş bir mutabakat sağlansaydı" ifadesini hatırlatması üzerine Koru şunları söyledi: 

"GÖREVDEN KAÇMAYACAKTIR"

"Ben kendisine bu konuda herhangi bir soru yöneltmiş ve ondan bir cevap almış değilim.

Ama böyle bir mutabakat kimin üzerinde oluşursa o kişinin bundan kaçacağını zannetmiyorum.

Türkiye öyle bir noktada ki bugün siyasete en soğuk bakan insanlar bile, kendilerine böyle bir davet gelirse ve üzerlerinde geniş bir mutabakat oluşursa reddetmeleri zor bir durum.

Abdullah Gül olursa, o da görevden kaçmayacaktır."

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.