Cep Telefonlarımızda En Çok Kullandığımız Mobil Uygulamalar…

1. NETFLİX

Netflix uygulaması internet dizileri ve sinema filmlerini izleyebildiğimiz bir uygulama. Netflix uygulamasına üye olduktan sonra aylık ücretini ödüyorsunuz. Netflix uygulamasını akıllı televizyonlarınızda, bilgisayarlarında, tablet ve cep telefonlarınızda kullanabilirsiniz.

Netflix uygulamasını kullanmak için Android cihazlar için Google Play Store’dan İOS cihazlarınız için App Store’dan indirebilirsiniz.

2.PİNTEREST

Pinterest uygulaması kısa bir süre önce hayatımıza girdi. Ama kısa sürede milyonlarca insan tarafından kullanılmaya başlandı. Pinterest uygulaması ağırlıklı olarak görsel paylaşım uygulamasıdır. Facebook, Instagram, Twitter gibi sürekli paylaşımda ve beğenide bulunarak milyonlarca insanla etkileşimde bulunabiliyorsunuz.

Pinterest uygulamasını kullanmak için Android cihazlar için Google Play Store’dan İOS cihazlarınız için App Store’dan indirebilirsiniz.

3. YOUTUBE

YouTube uygulaması tüm dünyada milyarlarca insan tarafından kullanılıyor. YouTube uygulamasında canlı yayın yapabilirsiniz. Youtube’da birbirinden farklı videolar izleyebilirsiniz. Youtube uygulamasına video yükleyerek para kazanabilirsiniz.

Youtube uygulamasını kullanmak için Android cihazlar için Google Play Store’dan İOS cihazlarınız için App Store’dan indirebilirsiniz.

4. INSTRAGRAM

Instagram uygulaması dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaşmış durumda. Instagram uygulamasında canlı yayın açarak yaptığınız aktiviteleri veya gittiğiniz yerleri anlık olarak paylaşımda bulabilirsiniz.

Instagram, Twitter, Facebook ve Pinterest gibi sürekli paylaşımda ve beğenide bulunarak milyarlarca insanla etkileşimde bulunabiliyorsunuz.

Instagram uygulamasını kullanmak için Android cihazlar için Google Play Store’dan İOS cihazlarınız için App Store’dan indirebilirsiniz.

5. FACEBOOK

Facebook uygulaması dünya çapında Instagram, Twitter gibi 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaşmış durumda. Facebook uygulamasındada Instagram uygulamasında olduğu gibi canlı yayın açarak yaptığınız aktiviteleri veya gittiğiniz yerleri anlık olarak paylaşımda bulabilirsiniz.

Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest gibi sürekli paylaşımda ve beğenide bulunarak milyarlarca insanla etkileşimde bulunabiliyorsunuz.

Facebook uygulamasını kullanmak için Android cihazlar için Google Play Store’dan İOS cihazlarınız için App Store’dan indirebilirsiniz.

6. TWİTTER

Twitter uygulaması dünya çapında Instagram, Twitter gibi 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaşmış durumda. Twitter uygulaması Instagram ve Facebook uygulamalarına göre daha eski bir uygulamadır.

Twitter’da yapacağımız paylaşımlarla açıcağımız hashtag ile gündemi belirleyebilirsiniz. Açtığımız hashtag sayesinde sizi takip etmeyen insanlarlada etkileşim içinde olabileceğiniz bir uygulama.

Twitter uygulamasını kullanmak için Android cihazlar için Google Play Store’dan İOS cihazlarınız için App Store’dan indirebilirsiniz.

7. SPOTİFY

Spotify uygulaması çevrimiçi ve çevrimdışı müzik dinleme uygulamasıdır. Spotify uygulamasında Premium üyelik satın almazsanız dinlediğiniz müzikleri sırasıyla dinleyemezsiniz. Ve karşınıza sürekli reklam çıkar.

Spotify Premium paketini öğrenciler öğrenci kartının fotoğrafını göndererek indirimli bir şekilde satın alabilirler. Ve reklam kesintisi olmadan müzik dinlemeye başlayabilirsiniz.

Spotify’da her kategoride ve gündelik yaşantımımızda yaptığımız etkinliklere göre sıralanmış müzikler vardı. Örnek olarak spor, uykuya dalma, cafe, sakinleştirici ve yaz kategorileri gibi kutucuklar bulunuyor. İstediğiniz moda tıklayarak modunuza uygun müzikleri dinleyebilirsiniz.

Spotify uygulamasını kullanmak için Android cihazlar için Google Play Store’dan İOS cihazlarınız için App Store’dan indirebilirsiniz.

8. PERİSCOPE

Periscope uygulaması canlı yayın uygulamasıdır. Twitter 2015 yılında periscope uygulamasını satın aldı. Twitter hesabınız varsa periscope uygulamasına twitter hesabınız üzerinden giriş alabilirsiniz.

Canlı yayınlarını beğendiğiniz kişileri takip edebilirsiniz. Ve sizin canlı yayınlarınızı beğenen kişiler sizi takip ettikten sonra eğer isterseniz sadece o kişiye özel canlı yayın açabilirsiniz.

Periscope uygulamasını kullanmak için Android cihazlar için Google Play Store’dan İOS cihazlarınız için App Store’dan indirebilirsiniz.

9. SNAPCHAT

Snapchat uygulaması günlük story paylaşma uygulamasıdır. Uygulama story ve fotoğraflar için tasarladığı filtreler ile ön plana çıkıyor.

Instagram ve Facebook uygulamalarındada story özelliğine geçmesinden sonra snapchat kullanılarının azaldığı net bir şekildi ortaya çıktı.

Snapchat uygulamasını kullanmak için Android cihazlar için Google Play Store’dan İOS cihazlarınız için App Store’dan indirebilirsiniz.

10. TikTok

TikTok uygulaması birbirinden farklı eğlenceli taklitlerin ve güzel, komik arka plan seslendirmeleri ile bir video oluşturma uygulamasıdır. TikTok uygulaması video oluşturmanın yanı sıra kullanıcılara Periscope, Instagram, Facebook uygulamaları gibi canlı yayın açma imkanı sağlıyor.

Kısa bir süre önce hayatımıza giren TikTok uygulaması küresel çapta çok fazla kullanıcıya ulaşmış durumda. Ve abartmıyoruz her geçen saat kullanıcı sayıları artmaya devam ediyor.

TikTok uygulamasını kullanmak için Android cihazlar için Google Play Store’dan İOS cihazlarınız için App Store’dan indirebilirsiniz.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir