BİR TÜRK AMERİKA’DA NERELERE GİDEBİLİR ?NELER YAPABİLİR ?

1- Tımes Square

New York Times merkezinin 1904 yılında taşımasından dolayı buranın adı Times Square olarak değiştirilmiştir.

Times meydanı her gün tüm ülkelerden gelen milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği etmektedir. Times meydanında tüm ülkelerden insanların gelmesi bu bölgede yoğun bir şekilde döviz akışının olmasını sağlamaktadır.

Times Square gelen turistleri ve kendi halkını caddesi ve ışık şovlarıyla büyülemektedir.

Times meydanını gezmek isteyen Türklere tavsiyemiz çok pahalı yerleşim yeri olduğunu gitmeden önce bilmenizde fayda olduğunu düşünüyorum. Ziyaretçileri şık restaurant ve alışveriş mağazalarıyla etkisi altına almaktadır. Paranızı ne ara harcadığınızı bilmeden cüzdanınızın boş olduğunu acı bir şekilde hissedersiniz.

Bir diğer tavsiyemiz ise yanınızda kaliteli fotoğraf çeken cihazları bulundurmanız sosyal medya hesaplarınıza atacağınız fotoğraflar ile takipçi kazanmanıza çok büyüm yardımcı olucaktır.

Times Square’da akşam yemeği yedikten sonra Brooklyn’e yürüyerek manzaranın ve uzun uzun caddelerin tadını doyasıya çıkarmış olursunuz.

2- Yosemite Ulusal Parkı

Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler parklarından birisidir. Doğası ve sakinliği ile ön plana çıkan bir parktır.

Yosemite Ulusal Parkı Kaliforniya eyaletinde dağları, kayalıkları ve göz alıcı şelaleleri ile turistlerin yoğun ilgi gösterdiği parklardandır.

Kitap okumayı, gölün kenarında spor yapmayı, eşiniz veya kız arkadaşınız ile güzel romantik vakit geçirmeyi seviyorsanız Yosemite Ulusal Parkı tam size göre bir yer.

Bir birinden farklı muhteşem fotoğraflar çekmek için Yosemite Ulusal Parkı sizin için en uygun yerdir. Şimdiden gidecek olanlara keyifli dakikalar dilerim.

3- Central Park

New York’un birbirinden yüksek binalarının arasında kaybolan içinde top sahası ve hayvanat bahçesini bulunduran Amerikalılar için nefes almalarına olanak sağlayan New York’un en geniş parklarından birisidir.

Central Park Amerika Birleşik Devletlerinde ziyaretçi akışı ile en popüler turistik bölgeler arasında zirveye oynayan bir park olmuştur.

New York şehrinde bulunan Central Park yıllık yaklaşık 25 Milyon ziyaretçinin uğradığı bir parktır.Central Park’ta güzel fotoğraflar ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Aklınızda bulunsun Central Parkta bulunan bisiklet yolu sayesinde parkın her yerini bisiklet ile dolaşabilir ve günlük sporunuzu yapabilirsiniz.

4- Walt Disney World Resort

Disney temalı çok büyük bir eğlence parkı olan Walt Disney World Resort 1965 yılında yapılmıştır. Bu büyük eğlence Lake Buena Vista ve Bay Lake kentinde bulunmaktadır,

Her yıl ortalama 52 milyondan fazla turiste ev sahipliği yapmaya devam etmektedir.

Çok büyük olduğu gibi fazlasıyla pahalı olan Walt Disney World Resort yinede turistlerin Amerika’da yoğun bir şekilde uğradığı yerlerden birisidir.

Milyonlarca oyun makinasını içinde bulunduran eğlence merkezine turist olarak gidiyorsanız pahalı olan giriş ücretini “Amerika’ya daha kaç kere gelicez” diyerek giriş ücretine ödeyerek keyifli, heyecanlı ve bol koşuşturmalı saatler geçirebilirsiniz. İçinde alışveriş için yerleride bulunan Walt Disney World Resort alışveriş sevenleride unutmamış ve içinde insanları etkileyecek mağazaları bulundurmaktadır.

Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir