Sağlık

Basura Çok İyi Gelen İnanılmaz Çare!


Nikotin açısından çok zengin olan patlıcan aynı zamanda vücudun nikotinin ihtiyacının yüzde 80'ini karşılar. Aynı zamanda patlıcan saplarının da çöpe

Basura Çok İyi Gelen İnanılmaz Çare!
13 Eylül

Patlıcan sapı, A ve B2 vitaminleri içerir. Bu sayede göz sağlığı açısından çok etkilidir.

İçinde yüksek miktarda vitamin bulunan patlıcan sapı, 5 gün boyunca düzenli olarak tüketildiği zaman göz sinirlerinde deforme olan hücrelerin kısa bir süre içinde yenilenmesini sağlar.

Patlıcan Sapı Neye İyi Gelir?

Patlıcan sapı, güçlü bir lif kaynağı olduğu için sindirim sisteminin rahat çalışmasını sağlar. Aynı zamanda içinde çok az yağ bulunduğu için zayıflamaya yardımcı olur.

Doyurucu bir etkisi olan patlıcan sapı, kahvaltıdan önce tüketildiği zaman kabızlık gibi yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren rahatsızlıkların önlenmesini sağlar. Ayrıca bağırsaklarda bulunan zararlı bakterilerin dışarı atılmasını sağlar.

Patlıcan Sapının Kısaca Faydaları Nelerdir?

Ispanaktan sonra Demir bakımından en zengin içeriğe sahip olan patlıcan sapı, kansızlık gibi hastalıkların tedavisine destek olur.

Stres, yorgunluk ve depresyon gibi ruhsal rahatsızlıkları önler.

Kemiklerin genişlemesini sağlar.

Antioksidan bakımından oldukça zengin olan patlıcan sapı, vücutta bulunan tüm toksinlerin idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlar. Bu sayede karaciğerde toksinlerin birikmesini önler.

Patlıcan sapı, insülin seviyesini dengeler. Bu sayede şekerin aniden yükselmesini önler.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.