Apple’ın WWDC’si bu yıl sadece koronavirüs nedeniyle çevrimiçi olacak

IPhone üreticisinin henüz kesin bir tarihi olmayan yılın en büyük etkinliği, Google ve Facebook’tan yapılan etkinlik iptallerinin ardından çevrimiçi olacak.

Biri Apple’ın yılın en büyük olaylar, sadece çevrimiçi gidiyor kaygılar sürerken roman hakkında coronavirüs etiketlenmiş oldu pandemik Dünya Sağlık Örgütü tarafından. Apple , yeni çevrimiçi Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansının “milyonlarca geliştirici” ile bağlantı kurmasına izin vereceğini söyledi.

Apple’ın kıdemli yardımcısı Phil Schiller, “Mevcut sağlık durumu, çevrimiçi bir açılış ve oturumlarla tam bir program sunan yeni bir WWDC 2020 formatı oluşturmamızı gerektiriyor. bir açıklamada, dünya çapında pazarlama başkanı dedi. Apple, 155’ten fazla ülkede 23 milyon kayıtlı geliştiriciyi sayıyor.

Apple, koronavirüs dünyaya yayıldığı için olayları değiştiren veya iptal eden bir dizi şirkette en sonuncudur. İnternet devleri gibi diğer şirketler Facebook ve Google’a da var iptal kendi geliştirici olayları baharında yapılması planlanan edildi. Büyük organizasyonlar da Teksas’taki yıllık SXSW müzik ve teknoloji festivali , San Francisco’daki Oyun Geliştiricileri Konferansı ve Los Angeles’taki Elektronik Eğlence Fuarı dahil planlarını bozdu . Disneyland bile kapandı .

Apple tipik olarak iPhone’ları ve iPad’leri için genişletilmiş özelliklere sahip yeni iOS yazılımını duyurmak için WWDC’yi kullanır ve genellikle sonbaharda yeni akıllı telefonların yanında yayınlanır . Ayrıca genellikle yeni Mac yazılımlarını ve bazen 5,999 $ Mac Pro masaüstü ve 4,999 $ Apple Pro Display XDR gibi cihazları geçen yılki etkinlikte duyurdu .

Şirket, WWDC’sini 2017’den beri San Francisco McEnery Kongre Merkezi’nde tutuyor ve San Francisco’daki Moscone West’teki alanı genişlettikten sonra taşındı. Apple, bu yıl sadece çevrimiçi biçime geçmekten kaybedilen geliri dengelemek için yerel San Jose kuruluşlarına 1 milyon dolar taahhüt edeceğini söyledi.

KAYNAK: https://www.cnet.com/


Yazar: HadiOkuyalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir